Тариф по-новому: як українці платитимуть за газ

Абонентську плату на газ за фактом ввели ще в минулому році, але після критики з боку президента та уряду Національна комісія ухвалила рішення “заморозити” абонплату.

Абонентську плату на газ за фактом ввели ще в минулому році, але після критики з боку президента та уряду Національна комісія ухвалила рішення “заморозити” абонплату. При цьому питання введення абонплати вже вирішене законом.

Про це заявили в Нацкомісії у сферах енергетики і комунальних послуг. В ухваленому законі про ринок газу є відповідне положення, тому рано чи пізно абонплату в Україні доведеться прийняти. В діючому тарифі на газ відразу включені витрати на транспортування і розподіл (у кінцевій ціні на газ це лише 13%), повідомляє finance.ua.

У діючій методиці за транспортування і розподіл газу українці платять в прив’язці до обсягу споживання. Для прикладу, згідно з підрахунками НКРЕКП, в кожному кубі закладено 87,9 коп. на транспортування і розподіл. Якщо витратити 10 кубів, то 8,7 грн з оплаченої суми піде на оплату транспортування та розподілу. Якщо ж не користуватися газом, то і платити не доведеться.

У МВФ вважають, що українці повинні платити за саму можливість користуватися блакитним паливом. Незалежно від того, спалює сім’я газ чи ні, підприємства повинні обслуговувати мережі, подавати газ для того, щоб у будь-який момент можна було запалити конфорку.

За новою методикою, чим більше газу здатний пропустити лічильник, тим більше доведеться платити. При чому т. н. абонентську плату будуть нараховувати, навіть якщо зовсім не користуватися блакитним паливом. Розмір абонплати може становити близько 80-100 грн на місяць (залежно від регіону і лічильника).

категорії
Без категоріїСуспільство

Публікації по темі