Нафта впала в ціні нижче $22 вперше за 17 років

Вперше за останні 17 років 30 березня ціна північноморської нафти Brent впала нижче $22.

Вперше за останні 17 років 30 березня ціна північноморської нафти Brent впала нижче $22.

Про це свідчать дані на біржі ICE в Лондоні, пише РБК-Україна.

Вартість нафти опустилася на 12,72% — до $21,76 за барель. Востаннє ціна нафти цього сорту перебувала на такому рівні в березні 2002 року. Всього $20,1 за барель торгувалася нафта WTI, її ціна впала на 6,56%.

Ціни на нафту на азіатських ринках обвалились більш ніж на 31% на початку торгів у понеділок, 9 березня, на тлі того, що країни ОПЕК не змогли домовитися з іншими виробниками нафти про скорочення видобутку.

Країни ОПЕК+ на переговорах 6 березня не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Діюча угода перестане діяти з 1 квітня. Після цього всі обмеження на видобуток нафти в країнах ОПЕК і «не ОПЕК» будуть зняті.

Нарощування видобутку нафти Росією буде залежати тільки від планів нафтових компаній. Каменем спотикання на переговорах стала позиція Москви, яка відмовилася поглиблювати обмеження. Без участі Росії країни ОПЕК не бачать сенсу продовжувати штучно обмежувати видобуток.

Державна компанія Saudi Aramco запропонувала покупцям нафти найбільші знижки за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на день.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Без категорії

Публікації по темі