Apple втратила статус найдорожчої компанії у світі

Акції Saudi Aramco подорожчали до 35,2 саудівських ріяла, досягнувши денного ліміту підвищення ціни.

Акції нафтової держкомпанії Saudi Aramco зросли на 10% під час дебютних торгів на саудівській біржі Tadawul. Компанія стала найдорожчою у світі, обігнавши Apple. Її вартість склала $1,88 трильйона.

Про це повідомляє CBS News.

Apple тривалий час була найдорожчою у світі компанією, утім 11 грудня втратила цей статус і коштувала трохи менше $1,2 трильйона.

Акції Saudi Aramco подорожчали до 35,2 саудівських ріяла, досягнувши денного ліміту підвищення ціни. В результаті першого дня торгів ринкова вартість компанії становила майже $1,9 трлн.

Стійкий попит на акції Saudi Aramco досі формувався здебільшого за рахунок саудівських фондів, а не міжнародних інвесторів.

«Уряд був єдиним акціонером. Сьогодні у компанії понад 5 мільйонів акціонерів», — зазначив глава ради компанії Ясір аль-Румайян.

Компанія Aramco, що має ексклюзивні права на виробництво та продаж енергетичних запасів королівства Саудівської Аравії. Була заснована у 1933 році разом з американською компанією Standard Oil Co. Повноправною власністю Саудівської Аравії вона стала чотири десятиліття потому.

 

 

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Без категорії

Публікації по темі