Доходи населення зросли в середньому на 8% завдяки соцвиплатам — НБУ

Завдяки індексації пенсій, додатковим виплатам пенсіонерам та збільшенню виплат безробітним доходи населення зростуть у середньому на 8%.

Завдяки індексації пенсій, додатковим виплатам пенсіонерам та збільшенню виплат безробітним доходи населення зростуть у середньому на 8%.

Такі розрахунки наводить НБУ в Інфляційному звіті.

Виплата 1000 гривень пенсіонерам, що отримують менш як 5 тисяч гривень на місяць, збільшення пенсій пенсіонерам, старшим за 80 років, індексація пенсій та збільшення виплат безробітним призведуть до зростання доходів населення в середньому на 8%.

«Отже, соціальна підтримка стане певним компенсатором втрачених доходів у ІІ кварталі», — йдеться у звіті НБУ.

Разом з цим Нацбанк очікує, що через карантин розмір зарплат в Україні почне зростати меншими темпами, а в деяких галузях — знижуватися.

29 березня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів спростив отримання допомоги по безробіттю на період карантину. Реєстрація безробітних здійснюється з першого дня після подачі відповідної заяви до Центру зайнятості. Виплати в такому разі так само призначають з першого дня реєстрації.

Фонд загальнообов’язкового соцстрахування підвищив мінімальний розмір допомоги на випадок безробіття з 650 до 1000 гривень на місяць на час дії карантину.

Також Кабінет міністрів виділив 1,6 мільярда гривень на виплати по догляду за дітьми фізичним особам-підприємцям першої та другої груп спрощеної системи оподаткування.

Рада директорів Світового банку 30 квітня затвердила додаткове фінансування для України в розмірі $150 млн у межах проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Читайте нас у Telegram.

категорії
Без категорії

Публікації по темі