Ексохоронець Порошенка, який фігурує у справі про перевезення Чауса до Молдови, задекларував 5 млн по виходу на пенсію

Ексохоронець Порошенка, який фігурує у справі про перевезення Чауса до Молдови, задекларував 5 млн по виходу на пенсію

Оболонський суд Києва виніс вирок двом чоловікам, які організували викрадення людини з корисливих мотивів і готувалися до вимагання грошей.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 2 квітня.

У 2016 році чоловік звільнився з Софіївської виправної колонії, де відбув 15 років позбавлення волі за вбивство і розбій. Після виходу на свободу він працював у фермерському господарстві в селі Степок Обухівського району Київської області. Восени 2018-го господарство закрили, чоловіка звільнили і той лишився без джерел доходу. При звільненні у робітника начебто склалися неприязні стосунки із дружиною власника господарства.

На початку листопада 2019 року чоловік звернувся до раніше знайомих йому мешканців Запоріжжя, з якими познайомився під час відбування покарання у Софіївській виправній колонії. Він запропонував колишнім в’язням роботу, яка, з його слів. не була пов’язана зі скоєнням злочину, та полягала у витребуванні боргу в сумі 500 тисяч доларів з мешканця Києва. Гроші мали розділити між собою з розрахунку 250 тисяч автору плану, а виконавцю 230 тисяч і 20 тисяч водію. Але один із чоловіків, який мав бути виконавцем, не зміг поїхати і замість себе відправив знайомого, також раніше судимого. Останній згодом зрозумів, що йдеться про незаконні дії і звернувся в поліцію, давши згоду співпрацювати для викриття злочину.

За вказівкою організатора, виконавець, видаючи себе за працівника поліції домовився із потерпілою про зустріч за місцем її роботи в центрі Києва у провулку Музейному. Так зловмисники мали ідентифікувати свою майбутню жертву.

При викраденні для подолання опору жінки мали використати зброю і наркотичні засоби (розбавлений водою метадон). Викрадену мали переховувати у закинутому приміщенні фермерського господарства її чоловіка, звідки був звільнений в’язень.

Жінку намагалися викрасти 4 грудня 2019-го в районі метро «Мінська» поблизу дверей під’їзду будинку, в якому вона мешкала. Роль викрадача виконував чоловік, який раніше пішов на співпрацю з поліцією. Озброєний дерев’яним молотком, він підійшов ззаду і схопив потерпілу рукою за шию та почав тягти до машини, де сидів спільник. У цей час вискочили правоохоронці і провели затримання.

«Працівники Нацполіції запобігли викраденню жінки — помічника народного депутата України. Зловмисників, які чітко спланували її викрадення з метою вимагання викупу у розмірі 500 тисяч доларів, затримали», — повідомляла поліція того дня.

Потерпіла, дійсно є помічником народного депутата від «Слуги народу» на громадських засадах.

Вона впізнала організатора викрадення, підтвердила, що раніше він працював у фермерському господарстві її чоловіка і там же проживав. У 2018 році чоловік мусив закрити свою підприємницьку діяльність у фермерському господарстві фактично через банкрутство. Для обвинуваченого вони знайшли іншу аналогічну роботу, але в інших людей, в іншому місці. Однак обвинувачений не захотів їхати до інших людей на роботу, а залишився проживати на фермі. Згодом їх жителі села Степок подзвонили власникам ферми і повідомили, що їх колишній робітник вивозить з території та приміщень ферми металобрухт. Вони відреагували, щоб запобігти руйнуванню та розграбуванню їх фермерського господарства. Чому обвинувачений організував викрадення та ще й хотів вимагати викуп у сумі 500 тисяч доларів жінка збагнути не могла, оскільки у них з чоловіком не тільки немає таких коштів, а й відсутнє майно на таку суму.

Підсудні провину визнали, нічого не оспорювали. Автор плану розповів, що організація злочину та вся підготовка в цілому зайняли приблизно півтора тижні. Чоловік пояснив, що розсердився на потерпілу, бо вона при звільненні забрала в нього автомобіль, який раніше передала йому у користування. Обвинувачений просив суворо не карати, бо він має відкриту форму туберкульозу, а також тяжко хворіє його мати.

Суд призначив організатору злочину 5 років позбавлення волі  з конфіскацією майна. Водію –  3 роки з конфіскацією. Обидва перебувають під вартою з початку грудня 2019, коли їх затримати, і цей строк їм буде зараховано у відбуття покарання. Третій учасник групи, який викрив злочинців, до відповідальності не притягувався.

категорії
Без категорії

Публікації по темі