Енергоаудиторам видано вже більше 400 атестатів для проведення енергетичної сертифікації будівель

В результаті видано 412 кваліфікаційних атестатів, зокрема, 246 – сертифікація енергетичної ефективності будівлі, 166 – обстеження інженерних систем.

Більше 400 атестатів вже видано енергоаудиторам для проведення енергетичної сертифікації будівель та обстеження інженерних систем.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Держенергоефективності разом із 39 закладами вищої освіти активно працює над формуванням ринку висококваліфікованих енергоаудиторів, які матимуть право проводити сертифікацію енергоефективності будівель.

В результаті видано 412 кваліфікаційних атестатів, зокрема, 246 – сертифікація енергетичної ефективності будівлі, 166 – обстеження інженерних систем. Для порівняння, це майже у 3 рази більше, ніж у листопаді цього року, коли було видано 150 атестатів. Загалом на сьогодні 252 енергоаудитори пройшли незалежну атестацію та підтвердили свою кваліфікацію. З них 160 фахівців атестовано за двома напрямами.

Такі показники яскраво відображають високий інтерес енергоаудиторів до процесу впровадження енергетичної сертифікації будівель. Наявність значної кількості кваліфікованих спеціалістів дозволить активно розвивати напрям сертифікації енергоефективності будівель, підвищити конкуренцію на цьому ринку та стимулювати впровадження енергоефективних заходів у будівлях.

«Тому закликаю заклади вищої освіти започатковувати навчальні програми для енергоаудиторів, а всіх охочих завчасно подавати заявки на відповідні курси та проходити атестацію, щоб зайняти гідне місце на ринку», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Нагадаємо, що Мінрегіон визначив процедуру проведення незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів. Відповідний проект розміщений на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Порядок незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів затверджений наказом від 18.10.2018 року №276.

категорії
Без категоріїСуспільство

Публікації по темі