Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликав Мін’юст запобігти оборудці з нерухомістю банку

Внаслідок підозрілої реєстрації юридичної особи, один з всеукраїнських банків втратив нерухомість у центрі Одеси.

Platinum Bank втратив нежитлову нерухомість y центрі Одеси, оціночна вартість якої 144 мільйони гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє про випадок незаконного переоформлення права власності на один із активів ПАТ “Платинум банк”. Йдеться про понад 11 тис мнежитлової нерухомості, що розташована в центрі Одеси (просп. Шевченка, 4А), оціночною вартістю 144 млн грн.

Спроба незаконного заволодіння майном банку реалізована за такою схемою: із Реєстру речових прав на нерухоме майно без жодних пояснень вилучено запис про право власності на об’єкт ПАТ “Платинум банк”. Так само без пояснень та документальних підстав перереєстровано майно на фізичну особу – Садігов Фаміл Тофік Огли, який на основі акту прийому-передачі (без реквізитів та без прикріплення його копії до Реєстру речових прав на нерухоме майно) передав права на майно банку юридичній особі – ТОВ “Садіг Тофік”, створеній за день до реалізованої “оборудки”. Такі дії зареєструвала працівниця комунального підприємства “Центр реєстрації” Березанської сільради Біляївського району Одеської області Грицай Наталя Володимирівна. Щодо її дій у Міністерстві юстиції уже розпочали перевірку. Керівником компанії, яка в результаті оборудки стала «власником» нерухомості, є Марабян Давид Леванович. Особа з таким же іменем внесена до бази даних сайту “Миротворець” як бойовик незаконних збройних формувань під позивним “Армян”.

«Проведена оборудка – не перша спроба шахраїв заволодіти активом банку. У травні цього ж року було здійснено спробу “переоформити” майно на фізичну особу – Гольца Семена Андрійовича. Наприкінці 2017 р. на підставі неіснуючого рішення суду невстановлені особи наклали заборону на відчуження майна, аби завадити Фонду виставити актив на продаж та реалізувати на відкритих торгах. За попередньою інформацією, яка може бути уточнена, за спробами позбавити банк права власності на майно стоять наближені до колишніх акціонерів банку особи”, – зазначили у ФГВФО.

Сьогодні від оперативних дій Мінюсту та правоохоронних органів залежить збереження активу банку та недопущення його подальшого перепродажу.

ФГВФО і банк готують скаргу до Міністерства юстиції з вимогою  в оперативному порядку скасувати незаконно вчинені реєстраційні дії та поновити право власності на майно за ПАТ “Платинум банк”.

категорії
Без категорії

Публікації по темі