Квартиру свідка у справі Лазаренка передали в управління АРМА

Квартиру свідка у справі Лазаренка передали в управління АРМА

Печерський суд передав в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів квартиру, яка належить бізнесмену

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 26 лютого.

Квартиру передано в управління для  з метою збереження її економічної вартості та інтересів держави.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 41,3 кв.м. у Києві у провулку Михайлівський. За звітом про оцінку, її вартість становить 2,6 млн грн.

Її власником є Петро Кириченко – у минулому бізнес-партнер Павла Лазаренка, прем’єр-міністра України у 1996-1997 рр.

Завдяки свідченням Кириченка Лазаренко отримав вирок в американському суді.

В Україні показання Кириченка намагалися використати для обвинувачення Юлії Тимошенко у вбивстві донецького бізнесмена Євгена Щербаня.

Головним слідчим управлінням Нацполіції України розслідується справа про закінчений замах на передачу Кириченком хабара працівникам Генеральної прокуратури України в розмірі 40 тисяч доларів.

Майно Кириченка арештували ще у 1998 році у кримінальній справі про розтрату коштів в особливо великому розмірі за попередньою змовою з колишнім прем’єр-міністром Лазаренком. Уникаючи правосуддя, Кириченко виїхав до США

Жінка, яка управляла нерухомістю Кириченка в Україні, вступила у змову з юристом про надання хабара працівникам Генпрокуратури за скасування арешту майна. Про такий план вона начебто повідомила і Кириченка по електронній пошті, схиливши його до злочину.

У червні 2011-го 40 тисяч доларів були передані юристу, який обіцяв віддати їх співробітникам прокуратури, але, за інформацією слідства, розпорядився ними на власний розсуд.

У 2012-2013 рр. їх притягнули до відповідальності. Управительку майном за підбурювання до передачі хабара і використання підроблених документів оштрафували на 4 930 гривень. А юриста за шахрайство в особливо великих розмірах попав по повній програмі — на 5 років в’язниці з конфіскацією усього майна.

У 2012 році Кириченка звільнено від кримінальної відповідальності щодо розтрати коштів в особливо великому розмірі за попередньою змовою з Лазаренком та скасовано арешт його квартири.

У 2016 році Кириченку повідомили підозру в закінченому замаху на давання хабара працівникам Генеральної прокуратури України в розмірі 40 тисяч доларів. Квартиру арештовано в цій справі як речовий доказ.

категорії
Без категорії

Публікації по темі