Населення цьогоріч вивело за кордон 85 млн євро за е-лімітами

В межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів.

З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи переказали за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в кілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

“В межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів, зокрема для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, – до 100 тис. євро на рік. Цей крок передбачений дорожньою картою валютної лібералізації і є логічним з огляду на подальше поліпшення макроекономічної ситуації в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року.

Громадяни, які вже переказали 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть переказати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації:

остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакету законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

З дотриманням е-ліміту фізичним особам дозволяється переказувати іноземну валюту (або гривні) за кордон або на поточні рахунки нерезидентів – юридичних осіб, відкритих в Україні, для:

виконання власних зобов’язань перед нерезидентом за договором страхування життя;

здійснення інвестиції за кордон;

розміщення коштів на власному рахунку за межами України;

надання нерезиденту позики в іноземній валюті.

категорії
Без категорії

Публікації по темі