Рада НБУ пропонує спростити покупку ОВДП населенням

Рада НБУ виступає за максимальне спрощення доступу населення до ринку ОВДП. Такі пропозиції містяться у схвалених 28 квітня рекомендаціях Ради НБУ до Кабміну щодо наповнення держбюджету.

Рада НБУ виступає за максимальне спрощення доступу населення до ринку ОВДП. Такі пропозиції містяться у схвалених 28 квітня рекомендаціях Ради НБУ до Кабміну щодо наповнення держбюджету.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Рекомендації у цілому стосуються питань наповнення держбюджету. Багато з них стосуються залучення коштів від населення шляхом випуску ОВДП.

Рада НБУ рекомендує уряду:

  • Випустити ОВДП для населення в документарній формі та/або спростити процедур їх придбання населенням через банки (із мінімальною вартістю послуг банків);
  • Задля задоволення потреб уряду у валюті — спростити порядок залучення коштів населення у валютні ОВДП. Також, переглянути оподаткування доходів за такими паперами.

​З допомогою випуску цільових ОВДП Рада НБУ також рекомендує фінансувати:

  • відбудову національної системи охорони здоров’я та заходи з подолання епідемії COVID-19;
  • національні інвестиційні проекти спрямовані на модернізацію економіки.

При цьому Національному банку Рада НБУ рекомендувала скорегувати механізм визначенні справедливої вартості ОВДП. На думку представників Ради це необхідно, щоб банки могли залучати рефінансування на повну вартість держпаперів, що надаються Нацбанку у забезпечення.

Щоб стимулювати інвестиції банків у ОВДП Рада НБУ пропонує регулятору знизити оцінку ризиковості (імовірності дефолту) держпаперів, номінованих в іноземній валюті. Також серед рекомендацій — можливість тимчасового включення валютних ОВДП до розрахунку нормативу LCR (коефіцієнта покриття ліквідності).

Мінфін проводить аукціони з розміщення ОВДП щовівторка, однак останні 4 аукціони уряд скасував. Скасування аукціонів пов’язане з нестабільною ситуацією на фінансових ринках та відтоком інвестицій з активів країн, що розвиваються, зокрема з України. Останній аукціон з продажу державних облігацій відбувся 24 березня. Тоді до бюджету залучили $801,6 мільйона та 75,7 мільйона євро.

Уряд України не планує виходити на ринки боргового капіталу в цьому році, а всі запозичення плануються покрити за рахунок джерел міжнародних організацій з низькою процентною ставкою.

Мінфін очікує, що до кінця 2020 року МВФ перерахує Україні два транші на загальну суму $3,5 млрд у межах нової кредитної програми EFF.

категорії
Без категорії

Публікації по темі