Швейцарський суд зобов’язав РФ виплатити компенсацію 12 українським компаніям за активи в Криму

Федеральний суд Швейцарії зобов’язав Росію виплатити 80 мільйонів швейцарських франків ($82,1 мільйона) в якості компенсації 12 українським фірмам, майно яких було конфісковано після анексії Криму в 2014 році. Про...

Федеральний суд Швейцарії зобов’язав Росію виплатити 80 мільйонів швейцарських франків ($82,1 мільйона) в якості компенсації 12 українським фірмам, майно яких було конфісковано після анексії Криму в 2014 році.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Swiss Info.

Суд відхилив апеляції РФ на рішення, винесені Міжнародним арбітражним судом в Женеві в квітні минулого року.

Росія стверджувала, що Женевський суд не підходить для винесення рішення по цій справі, оскільки тим самим він визначає статус Криму.

Також в РФ стверджували, що аргумент українських фірм про те, що вони повинні бути захищені угодою про захист інвестицій між Росією і Україною 1998 року, не може застосовуватися.

За відшкодуванням збитків у 2015 році в Постійну палату третейського суду в Гаазі звернулися 12 українських компаній, серед них «Укрнафта» і ще 11 українських підприємств.

Повідомляється, що частина цих компаній була раніше була пов’язана з групою компаній Ігоря Коломойського.

У кінці грудня 2019 року російський Газпром заплатив Нафтогазу $2,9 млрд, які присудив Стокгольмський арбітраж щодо спору про контракт на транзит.

Нікопольський завод феросплавів, який входить в групу компаній «Приват» Коломойського, частково виграв суд проти Приватбанку і стягнув з банку 21,85 мільйона гривень боргу за кредитом рефінансування. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва.

 

 

категорії
Без категоріїПолітика

Публікації по темі