Спадщину з боргами ухвалили на законодавчому рівні

Кредитор спадкодавця може пред’явити свої вимоги до спадкоємця

4 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування».

Про це інформує Sud.ua.

Він застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію, крім ч. 4 ст. 36 Закону України «Про іпотеку», котра застосовується виключно до договорів і угод, укладених після введення в дію цього Закону.

Законом внесені зміни до Цивільного кодексу України, які регулюють питання відповідальності спадкоємців щодо боргів, які їм перейшли одночасно зі спадщиною.

Так, згідно з нововведеннями, спадкоємці зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб.

“Зокрема, раніше кредитор був зобов’язаний звернутися з вимогами до спадкоємців боржника протягом шести місяців з дня, коли він дізнався або міг дізнатися про смерть боржника, або протягом одного року з дня настання строку виконання зобов’язання, якщо він не знав і не міг знати про смерть боржника.

Зараз ці строки збільшилися: щоб звернутися до спадкоємців боржника, у кредитора є шість місяців з дня одержання спадкоємцями свідоцтва про право на спадщину або шість місяців від дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або одержання свідоцтва про право на спадщину, якщо він до цього не знав про смерть боржника”, – пояснює Роман Чумак, адвокат, у інтерв’ю для СК.

Важливо те, що якщо кредитор не знав і не міг знати про прийняття спадщини або отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, вимоги він може пред’явити протягом 6 місяців з дня, коли дізнався про це.

Строк пред’явлення вимог обмежений 6 місяцями. Кредитор спадкодавця, який не пред’явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у цей строк, позбавляється права вимоги.

Зокрема, тепер встановлений обов’язок спадкоємця звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на таке майно.

Спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але у межах вартості майна, отриманого у спадщину. Кожен зі спадкоємців зобов’язаний особисто задовольнити вимоги кредитора у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

Вимоги кредитора спадкоємці зобов’язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором не встановлено інше. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

 

категорії
Без категорії

Публікації по темі