У США досліджують атомну модель оболонки коронавірусу SARS-CoV-2

Дані, які можна отримати з повною моделі оболонки вірусу, допоможуть вченим розробити нові ліки і вакцину для боротьби з COVID-19.

 Учені в США готують тривимірну модель частинки коронавирусу. Її складають за допомогою обчислень на суперкомп’ютері Frontera Університету Техасу в Остіні.

Про це йдеться в прес-релізі Техаського передового обчислювального центру.

Зазначається, що атомна структура оболонки вірусу для першої моделі була прорахована 12-13 березня за допомогою 250 000 процесорних ядер “Фронтера”.

На це пішли значні ресурси комп’ютера, так як необхідно розрахувати взаємодія кожного атома один з одним.Розрахунки показують, що зовнішня структура SARS-CoV-2 складається приблизно з 200 млн атомів.

Моделювання такого масштабу можливо тільки на машині типу Frontera або на суперкомп’ютері на зразок того, що в Міністерстві енергетики США.

В США составляют атомную модель оболочки коронавируса SARS-CoV-2: анимация

Анімація: Rommie Amaro, UC San Diego

Ці моделі допоможуть вченим зрозуміти, які частини оболонки коронавируса грають ключову роль в процесі зараження людської клітини.

“Якщо ми розкриємо такі секрети SARS-CoV-2, у дослідників буде більше шансів створити ліки від COVID-19 і з’ясувати, які з існуючих ліків можуть допомогти “. – зазначають.

Варто зазначити, білки-шипи вірусу, які “ріжуть” клітку-жертву через рецептори ACE2 і CD147 на її мембрані, становлять невелику частину його оболонки.

Тепер в центрі мають намір скласти повне тривимірне зображення зовнішнього компонента вірусу. Воно дасть уявлення про те, як SARS-CoV-2 заражає організм на молекулярно-атомарному рівні.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року в м.Ухань, Китаї розпочався спалах вфекції COVID-19, викликаний коронавірусом  SARS-CoV-2.

Зазначимо, станом на ранок 26 березня в Україні лабораторно підтверджено 156 випадків захворювань на COVID-19. Зокрема, серед них 5 летальних. Окрім цього, одна людина повністю одужала.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Без категорії

Публікації по темі