Україна візьме на себе нові зобов’язання у рамках програми МВФ

Перший транш від МВФ буде орієнтовно у грудні 2018 року

Останні три роки Україна отримувала гроші від Міжнародного валютного фонду в рамках програми EFF. Проте зараз сторони зробили ставку на другий варіант: домовитися про нову, коротшу, програму співпраці  stand by.

Про це повідомляє Економічна Правда.

Нова програма МВФ дозволить уряду не думати урізання витрат та створює сприятливий фон для виходу України на зовнішні ринки.

Загалом перед Україною постануть нові виклики, серед яких зростання тарифів, зміни у бюджеті Нафтогазу, нові видатки на субсидії, реформа ДФС та продовження антикорупційної реформи.

Варто зазначити, що ті кошти, які надійдуть від МВФ, не допоможуть уряду напряму вирішити бюджетні проблеми, адже вони будуть зараховані до золотовалютних резервів. Проте наявність цих грошей відкриває дорогу іншому фінансуванню від міжнародних партнерів України . Саме воно дозволить країні вийти на ринки зовнішніх запозичень та отримати фінансування від ЄС та Світового Банку.

Перший транш від МВФ буде орієнтовно у грудні 2018 року, того, як буде ухвалено збалансований державний бюджет в цілому та відбудеться перерахунок тарифів на теплопостачання для населення.

Загалом нова програма дозволить Україні прожити у тк званому фінансовому спокої як мінімум до весни. А вже згодом уряд буде змушений приймати нові рішення, від виконання яких залежить подальша співпраця з МВФ.

категорії
Без категорії

Публікації по темі