Вступили в дію нові ДБН, що дозволяють будівництво вбудованих дитсадків

В Україні дозволили проектувати вбудовані дитячі садки в житлових будинках.

Вчора, 1 жовтня набули чинності нові державні будівельні норми щодо проектування дитсадків, які дають змогу проектувати дитячі садки в житлових будинках.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Лев Парцхаладзе, Заступник глави міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За його словами відповідно до норм на 1000 жителів у дитсадках має бути забезпечено 38 місць (і ще 135 місць – у школах). Але по факту, цього немає, черги в дитсадки розписані на декілька років вперед. «В Європі цю ситуацію вирішують через проектування невеликих вбудованих дитсадків. Особливо це актуально у великих містах, де досить часто не можливо розмістити окремий великий заклад», – додав він.

Водночас, як зазначав Олександр Островський, засновник девелоперської компанії «Lev Development», нові ДБН значно полегшать будівництво соціальної інфраструктури. В кожному будинку може бути садочок, аби було кілька соток землі.

Зазначимо, згідно з новими державними будівельними нормами, допускається розміщення дошкільних навчальних закладів у вигляді:

– вбудованих приміщень для груп короткочасного (до 4-х годин) перебування дітей дошкільного віку в 1-2 поверхи житлових будинків;

– вбудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитячих садків) місткістю до 80 місць (2-4 групи) в 1-2 поверхи житлових будинків;

– вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп) в 1-2 поверхи житлових будинків;

– прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

Новий ДБН розроблений фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну старого ДБН, який діяв ще з 1997 року.

категорії
Без категорії

Публікації по темі

Новини