ДП «Національні інформаційні системи» відмовляється співпрацювати

«YouControl» ініціював перевірку дій держпідприємства «НАІС».

Антимонопольний комітет України розпочав перевірку дій ДП «НАІС» щодо дотримання ними законодавства.

Про це повідомила державна уповноважена Агія Загребельська на своїй сторінці у Facebook.

Мова йде про захист економічної конкуренції під час надання сервісної послуги суб’єктам господарювання у формі прикладного програмного інтерфейсу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Перевірку розпочали за заявою «YouControl». Підприємство вважає, що відмовляючись підписувати договір на надання прикладного програмного інтерфейсу, «НАІС» створює дискримінаційні умови діяльності для нього, у порівнянні з іншими учасниками ринку.

«За даними ТОВ «Ю-Контрол» з початку 2017 такі договори вже укладено з десятками інших підприємств-учасників ринку і отримувані за ними з ЄДР дані безперешкодно використовуються в таких інформаційно-аналітичних системах як: OpenDataBot, Онлайн-сервіс CONTRAGENT, ipLex.Контрагент, Фактор-інспектор, Маячок та інші», – зазначила Агія Загребельська.

Причиною стало розслідування Служби безпеки України, у рамках якого «YouControl» інкримінували порушення ст. 361 ККУ (Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем). У «НАІС» повідомили, що розглянуть питання про можливе укладення договору, але лише після отримання офіційних висновків правоохоронних органів у згаданому кримінальному провадженні.

Додамо, що YouControl – онлайн-сервіс, що автоматично формує досьє на кожну компанію України, використовуючи інформацію з державних реєстрів.

Одним із напрямів діяльності є боротьба з корупцією. Так, компанія надає вільний доступ до сервісу журналістам та громадським активістам для проведення розслідувань, моніторингів та інших заходів.

категорії
Всі новини

Публікації по темі