Експертна група дала рекомендацію Раді щодо мовного закону

Відповідне рішення група ухвалила на своєму засіданні вчора, 3 жовтня.

Експертна група з питань мовної політики закликає Верховну Раду розглянути та підтримати законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Про це повідомляється на офіційному сайті Кабінету міністрів.

Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр та голова експертної групи, у ході засідання зазначив, що ухвалення закону про роль і місце державної мови має нівелювати нарешті законодавчий вакуум у мовній сфері, який склався після скасування сумнозвісного антиконституційного закону Колесніченка-Ківалова.

«Зараз Україна має історичний шанс. Щоб його реалізувати, потрібна консолідація голосів у Верховній Раді на підтримку одного мовного законопроекту – найповнішого та найякіснішого, найбільш підтримуваного суспільством та такого, що відповідає європейській практиці. Таким є саме законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної», – наголосив  Розенко.

Він запевнив, що саме цей законопроект передбачає чіткі механізми контролю за його виконанням.

Даний законопроект покликаний захистити права українських громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, наповнити державний статус української мови реальним змістом та підтримати українську мову як один з найважливіших чинників української ідентичності, національної безпеки та державної єдності.

Розенко також додав, що дія законопроекту не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.

категорії
Всі новини

Публікації по темі