«Місцеві жителі» захопили сміттєзвалище на Київщині

Невідомі люди, які називають себе місцевими жителями с. Підгірці, закрили в'їзд до полігону Київської області.

З п’ятниці, 14 вересня, полігон твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці (під Києвом) заблокований невідомими особами.

Про це повідомив голова правління ПрАТ “Київспецтранс” Андрій Грущинський на сторінці підприємства в Facebook.

«Що мають на меті ті, хто це робить, та які вимоги висувають, наразі невідомо, адже акцію не підтримує ні одна місцева громада, офіційно чи через ЗМІ про неї теж ніяк не заявлено. Людей звозять та вивозять автобусами, а гасла, під якими стоять «мітингувальники» свідчать про те, що організатори цього заходу не розуміють реального стану справ як на самому полігоні, так і у сфері поводження з відходами взагалі», – зазначив Андрій Грущинський.

Політолог Кирило Сазонов на своїй сторінці у Facebook написав, що людей звозили автобусом. Люди говорили, що вони місцеві, але в якій стороні Підгірці показати не змогли. Вартість роботи однієї людини 110 гривень. Місцеві жителі, які страждають найбільше через роботу полігону, при цьому розуміють відповідальність за свої дії і наслідки – не підтримали проплачену акцію.

Додамо, що полігон №5 щоденно приймає до 40% сміття з Києва та сміття від навколишніх населених пунктів. Такі втручання у роботу можуть призвести до серйозних екологічних наслідків для міста та навколишніх населених пунктів.

Наразі вимушено зупинені всі дії з накриття першої карти полігону ґрунтом, що ніяк не сприяє покращенню екологічної обстановки навколо. Під загрозою також опинилася підготовка полігону до закриття, а саме роботи по укріпленню захисних дамб, по переробці фільтрату та ін.

ПрАТ «Київспецтранс» разом з КМДА і громадами навколишніх сіл докладає всіх зусиль для закриття полігону №5. Але як тільки справа зрушила з місця і роботи почалися, хтось вирішив влаштувати провокацію та загострити ситуацію навколо цього питання.

«Ми наголошуємо, що закриття полігону в існуючому вигляді небезпечне, а вирішення організаторами цієї акції власних корисних інтересів за рахунок безпеки людей є неприйнятним! Немає альтернативи тому, що Київ має припинити захоронення сміття та отримати сучасний завод з його переробки – саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт по укріпленню полігону, та подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії.”, – наголосив Андрій Грущинський.

Зазначимо, у групі «ПОЛІГОН №5 – місце екологічного злочину» оприлюднили інформацію, що сьогодні о 18.00 відбудеться відкрита зустріч з Київським керівництвом звалища полігону № 5, де обговорять питання яка ціль «акції» на полігоні.

 

 

категорії
Всі новини

Публікації по темі