Українці заборгували 38 мільярдів за комунальні послуги

Борги за комуналку в Україні сягнули 38 мільярдів.

Станом на кінець серпня заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у серпні знизилася на 0,8% в порівнянні з показником липня – до 38,4 мільярда гривень.

Про це повідомляється в експрес-випуску Держстату за 2018 рік.

Згідно з ним, станом на кінець серпня заборгованість з оплати за природний газ становила 16,7 млрд грн, з них 1 млн 418 тис. гривень тільки Львівська область.

За централізоване опалення та гарячу воду – 10,4 млрд грн, з них 244 тис грн повинна Львівська область; за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій – 4 млрд грн, Львівська область – 120 тис. гривень; за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 2,9 млрд грн, Львівська область – 97 тис. грн; за вивезення твердих побутових відходів – 0,5 млрд грн, Львівська область – майже 13 тис гривень; за постачання електроенергії – 3,9 млрд грн.

Як зазначають у Держстаті, середні нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії (з розрахунку 150 кВт/год) на одного власника особового рахунку у серпні становили 588,6 грн.

Нагадаємо, що субсидії у 2019 році стануть меншими. На субсидію можуть не розраховувати власники квартир площею понад 120 кв. м, а також приватних будинків більше 200 кв. м. Причому незалежно від того, які доходи має сім’я власника такої нерухомості.

У держдопомозі буде відмовлено і людям, які володіють автомобілем «молодшим» за 5 років. Також субсидію не нарахують особам, які здійснили останнім часом покупку на суму від 50 тис. грн (виняток зроблено для витрат, пов’язаних з лікуванням) або отримали майно на таку суму, в тому числі і в спадок.

Таким чином, в результаті зміни порядку надання субсидій, уряд розраховує істотно скоротити витрати держбюджету на підтримку населення. Цього року українцям вже видали в два рази менше субсидій, ніж в минулому.

категорії
Всі новини

Публікації по темі