Бізнес в ЄС: як відкрити власний бізнес у Чехії

Стабільна економіка Республіки і проста у вивчені чеська мова приваблює все більше українців інвестувати і відкривати свій бізнес саме у цій країні

Стабільна економіка Республіки і проста у вивчені чеська мова приваблює все більше українців інвестувати і відкривати свій бізнес саме у цій країні.

Згідно з рейтингом економічної свободи «Index of Economic Freedom 2018» – Чеська Республіка посідає у ньому 24-е місце, розташувавшись між Норвегією і Німеччиною. У той же час Україна опинилась на 150 місці не обігнавши навіть Камерун і Малаві.

Аби відкрити компанію у Чехії іноземні громадяни, у тому числі українці, повинні зібрати певний пакет документів, а також пройти необхідні реєстраційні процедури.

Реєстрація вашого бізнесу займе від 4 до 15 робочих днів. Для власника є можливість вибору між декількома структурами, найвигідніша з них – ТОВ. З прийняттям нового Цивільного кодексу у Чеській Республіці був знижений до мінімуму розмір статутного капіталу для товариств з обмеженою відповідальністю (сьогодні для реєстрації ТОВ достатньо всього 1 крони, тобто 1,25 гривень). При реєстрації власного підприємства іноземні громадяни (фізичні і юридичні особи) мають такі ж права, що і чехи.

Для заснування відкритого товариства статутний капітал не потрібен. Для того, щоб відкрити бізнес у Чехії, необхідно відповідати деяким вимогам: бути юридично дієздатним; досягти віку 18 років; не мати судимостей і будь-яких зобов’язань перед податковими органами Чеської Республіки.

На засновника ТОВ поширюється прогресивний податок (від 15% до 35%), а також стягуються відрахування в пенсійний фонд країни.

Якщо Ви бажаєте відкрити свою фірму, то для початку Вам потрібно зайнятися пошуком офісу, який буде слугувати юридичною адресою вашої компанії. Власник приміщення повинен надати орендатору виписку з Торгового реєстру і виписку з Кадастру нерухомості. Згодом у нотаріуса потрібно завізувати Статут товариства з обмеженою відповідальністю. Після цього необхідно внести кошти на спеціальний банківський рахунок і отримати довідку про наявність статутного капіталу, який повинен становити не менше 200 тис. чеських крон (227, 238 тис. грн). І тільки після цього усі вищезазначені документи потрібно подати до Торговельного реєстру. Після цього ваша фірма буде зареєстрована.

У Чехії працюють багато україномовних компаній, які готові допомогти з реєстрацією фірми за 10-14 тис. чеських крон (12-16 тис. гривень).

Нагадаємо, що упродовж першого півріччя 2017 року, українцям було видано понад 4 тис. дозволів на роботу в Чехії. Це майже в половину більше, ніж за увесь минулий рік. До того ж, у 2018 році Чеський уряд погодився збільшити квоти на прийом працівників з України – до 19,600 в рік.

категорії
БізнесНовини Львівщини

Публікації по темі