Український лоукостер SkyUp проситиме гроші в американських банків на купівлю літаків

Нова українська авіакомпанія SkyUp планує залучити фінансування американських банків і отримати кредит від Світового банку на придбання літаків Boeing 737 MAX.

Нова українська авіакомпанія SkyUp планує залучити фінансування американських банків і отримати кредит від Світового банку на придбання літаків Boeing 737 MAX.

Про це повідомив на прес-конференції 19 червня співвласник авіакомпанії Юрій Альба.

«Питання фінансування ми будемо вирішувати спільно з корпорацією (Boeing, – ред.), Тому що це є декларацією підтримки партнерства. Для старту ми залучаємо фінансування від наших партнерів по туризму та їх фінансової групи. Коли ми забезпечимо перший гарантований платіж, буде зроблена спільна поїздка з представниками корпорації по провідним банкам США, які забезпечать нам видачу гранту для отримання кредитування», – сказав Юрій Альба, передає LIGA.net.

У свою чергу, гендиректор SkyUp Євген Хайнацкий уточнив, що компанія вже виплатила першу частину передоплати за контрактом. «У нас є графік платежів, який залишається витримати. Там передбачені щорічні виплати. Наступний платіж запланований на 2019 рік», – розповів Євген Хайнацкий.

Юрій Альба зазначив, що розмір передоплати становить 4 млн дол. «Вона передбачала підписання контракту на поставку 5 літаків останньої генерації в 2023 році і п’яти – в 2024 році. Також в цю передоплату увійшло підписання контракту на лізинг поточних літаків, які нам передані від Малазійських авіаліній, які зараз виконують програмні рейси для туроператорів», -уточнив Альба.

Варто зазначити, SkyUp стала першою українською авіакомпанією, що придбає літаки нового покоління Boeing 737 MAX. Загальна сума замовлення становить 624 млн доларів. Контракт передбачає поставку двох Boeing 737 MAX 8 і трьох середньомагістральних Boeing 737 MAX 10.

Поставка перших п’яти літаків безпосередньо з заводу в Сіетлі очікується в 2023 році. Згідно з умовами контракту, передбачена опція дозамовлення ще п’яти літаків цих же моделей. Таким чином, планується, що флот авіакомпанії SkyUp в 2023-2024 роках може поповнитися відразу 10-ю новітніми повітряними судами.

Зараз в парку SkyUp лише два літаки Boeing 737-800, кожен з яких вміщує 189 пасажирів. До кінця року авіаперевізник планує збільшити повітряний флот до 5-ти літаків.

категорії
Бізнес

Публікації по темі