Четвертий місяць поспіль в Україні скорочується видобуток газу

Видобувні компанії четвертий місяць поспіль демонструють зниження середньодобового видобутку газу.

Видобувні компанії четвертий місяць поспіль демонструють зниження середньодобового видобутку газу.

В оперативних даних Укртрансгазу відзначається, що за підсумками першого кварталу вперше з 2015 року сумарне виробництво газу в Україні знизилося на 0,7%, по відношенню до першого кварталу 2017 року.

Зазначається, що скорочення середньодобового видобутку газу демонструють як державні Укргазвидобування і Укрнафта, так і приватні видобувні компанії. Так в першому кварталі Укргазвидобування збільшила видобуток на 1,8%, при цьому Укрнафта – знизила на 16%, а приватні компанії – знизили на 4, 8%.

«Газовидобувний сектор капіталомісткий та має довгий інвестиційний ланцюг. На сьогоднішній день ринок іще не повністю відновився від нераціональної політики минулих років. Ми можемо очікувати поліпшення ситуації в майбутньому», – зазначає Роман Опимах, виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній.

За його словами, стимулююча фіскальна система була введена в січні, в квітні вступили в силу норми щодо спрощення дозвільної системи для буріння скважин. «Попит на послуги буріння в цьому році рекордний у порівняні з попередніми роками. Приріст можна очікувати на рівні 35%. В цьому році ми плануємо вийти вийти на показник збільшення видобутку в 7%», – вважає Роман Опимах.

Зазначимо, видобуток природного газу в Україні в 2017 році зріс на 4%, на 804,3 млн куб. м., в порівняні з 2016 роком – до 20,79 млрд куб. м.

категорії
Бізнес

Публікації по темі