АМКУ оштрафував “Укрзалізницю” на 760 тисяч гривень

Укрзалізниця" в березні 2017 року відмовилася розводити ж/д мости №1 і №5 по заявці теплохода "Афанасій Матюшенко".

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував АТ “Укрзалізниця” в особі регіональної філії “Придніпровська залізниця” на загальну суму 760,390 тис. грн.

Про це повідомили в прес-службі комітету.

Зазначено, що штраф був накладений за відмову розвести мостові конструкції у 2017 році та одноосібне підвищення цін на послугу з розведення залізничних мостів.

Як зазначається в рішенні АМКУ, “Укрзалізниця” в березні 2017 року відмовилася розводити ж/д мости №1 і №5 по заявці теплохода “Афанасій Матюшенко” через те,, що філія “Укрзалізниці” в односторонньому порядку підвищила ціни на зазначену послугу.

На думку АМКУ, зловживання “Укрзалізницею” монопольним становищем на ринку надання послуги з підйому прогонових будов залізничних мостів №1 і №5 через річку Дніпро для пропуску великогабаритних суден може призвести до “ущемлення інтересів” інших суб’єктів господарювання, а встановлення ж/д перевізником поточних цін на цю послугу (20 194,2 грн станом на 2017 рік) не було би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку.

Як повідомлялося, раніше АМКУ визнав тарифи “Укрзалізниці” на надання вагонів в оренду ринковими і не побачив в їх ціноутворенні антиконкурентних дій.

категорії
Бізнес

Публікації по темі