Аналіз ринку будівництва та будматеріалів України

Будівельна галузь нашої країни стала одним з індикаторів подолання українською економікою кризових явищ.

У компанії Pro-Consulting проведено аналіз ринку будівництва і будматеріалів України в 2019 році. Визначено поточні параметри досліджуваного ринку, виявлені тренди і можливі перспективи його подальшого розвитку.

Про це зазначається на сайті компанії.

Будівельна галузь нашої країни стала одним з індикаторів подолання українською економікою кризових явищ. Індекс будівельної продукції, який знаходився на позначці менше ста відсотків у період 2012-2015 років, з 2016-го почав впевнено сигналізувати про щорічне зростання обсягів будівельної продукції. Так, згідно з даними Державної служби статистики України, в 2016 році вказаний індекс склав 117,4%, в 2017-му – 126,3%, в 2018-му – 108,5%.

У 2019 розвиток українського будівельного ринку продовжився. За підсумками першого півріччя поточного року, будівельних робіт в нашій країні в грошовому вираженні виконано на 32,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Драйверами зростання будівельного ринку в Україні є сектори будівництва нежитлових будівель та інженерних споруд. Індекси будівельних робіт за січень-вересень 2019 року в зазначених секторах склали 131,5% і 124,1% відповідно. Обсяг житлового будівництва зріс лише на 2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Наведені вище дані свідчать про збільшення бізнес-активності та зростання вкладень в інфраструктуру, головним чином в транспортну. Зниження вакантності і збільшення вартості оренди офісних площ спонукали девелоперів розморожувати незакінчені об’єкти і закладати нові бізнес-центри, а створення Дорожнього фонду дозволило активізувати ремонтно-будівельні роботи на українських автомобільних дорогах.
Всі ці позитивні тенденції в області проведення будівельних робіт сприяють розвитку підприємств, що займаються постачанням будівельних матеріалів. Зокрема, спостерігається зростання ємності ринку щебеню, з виробництва якого Україна має високий потенціал. Арматуру для армування бетону в Україні в даний час виготовляє лише один великий виробник – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зростання цін на металопродукцію безпосередньо пов’язане з підвищенням котирувань на міжнародному ринку, зменшенням пропозиції на складах і поступовим формуванням тіньового сектору.
Збільшення обсягів монолітного будівництва в Україні сприяє розвитку попиту на опалубку. Причому, якщо раніше при виборі опалубної системи пріоритет віддавався вартісним параметрам, то сьогодні на першому місці якісні характеристики, такі як допустимий тиск бетонної суміші, кількість заливок бетону, універсальність системи. У географічній структурі попиту на опалубку продовжує переважати столичний регіон, але роль периферійних областей поступово підвищується.
За результатами аналізу ринку будівництва і будматеріалів України можна прогнозувати продовження тенденції збільшення обсягів будівельної продукції в середньостроковій перспективі, а значить збереження сприятливих умов для розвитку вітчизняних сегментів будівництва та виробництва будівельних матеріалів.
категорії
Бізнес

Публікації по темі