Бахматюк пропонував виплатити борг ВіЕйБі банку, але НАБУ завадило

НАБУ почало кримінальне переслідування бізнесмена і тим самим заморозило цей процес.
https://glavcom.ua/news/prognoz-minekonomiki-na-tri-roki-zmenshennya-bezrobittya-ta-zrostannya-zarplat--517807.html

Олег Бахматюк справді пропонував добровільно виплатити заборгованість ВіЕйБі банку, але НАБУ заморозило цей процес.

Про це розповіла в інтерв’ю виданню Mind директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

«Ми отримували пропозиції від нього щодо реструктуризації боргу перед Фондом і Нацбанком. Першу – ще два роки тому. Без конкретних цифр, просто декларація про наміри. Ми, в свою чергу, прийняли рішення почати вивчати юридичні можливості, але на цьому все й закінчилося», — розповіла директор-розпорядник Фонду.

НАБУ почало кримінальне переслідування бізнесмена і тим самим заморозило цей процес, каже Рекрут.

За її словами, пропозицій від Бахматюка надходило кілька. В останній він запропонував 8 млрд грн сумарно для фонду і НБУ, з яких 500 млн грн кладуться на escrow-рахунок або на депозит для підтвердження серйозності його намірів, а всю суму він сплачує протягом п’яти-семи років.

«По другій пропозиції наших рішень не було. Ми її не відкинули, але і не погодилися з однієї простої причини: щоб прийняти або відхилити таку пропозицію, необхідний реальний аналіз», — каже Рекрут.

За словами Рекрут, Фонд гарантування готовий до договірного врегулювання заборгованості ВіЕйБі банку: «Фонд готовий до таких кроків. Крім того, можливість світових угод передбачена в законопроекті, який, я сподіваюся, в найближчі місяці буде схвалений парламентом. Необхідність такої законодавчої опції схвалена МВФ і СБ”.

За словами Рекрут, тема договірних врегулювань заборгованостей зараз стає для Фонду гарантування «ключовим, якщо не єдиним, джерелом коштів для виплат кредиторам».

І добровільне врегулювання – найбільш вигідний для держави шлях врегулювання заборгованостей банків.

«Якщо ми говоримо про досвід стягнення коштів через цивільні або кримінальні процеси, то на кожен отриманий долар в середньому витрачається 25-30 центів витрат. В цілому це досить дорогий і тривалий процес в усьому світі, який може не принести нам швидкого бажаного результату. А з добровільного врегулювання – це завжди дисконт”, — говорить Рекрут.

11 листопада НАБУ повідомило про затримання 8 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Національний банк вже спростував ці звинувачення, довівши, що вся сума рефінансування, 1,2 млрд грн, пішла на виплати коштів 80 тисячам вкладників, як і передбачала ця програма.

Раніше в НБУ заявляли, що Олег Бахматюк винен державі 29,3 мільярда гривень.

За даними Фонду гарантування вкладів, банки-банкрути завдали державі збитків близько 400 млрд. При цьому, як повідомлялося, відшкодувати вдалося лише кілька сотень мільйонів.

категорії
Бізнес

Публікації по темі