Бізнес дав прогноз щодо курсу долара та інфляції на 2020 рік

На наступний рік бізнес очікує курс на рівні майже 28 грн за долар. А 32% підприємців вважають, що курс не перевищить 27 грн за долар.

На наступний рік бізнес очікує курс на рівні майже 28 грн за долар. А 32% підприємців вважають, що курс не перевищить 27 грн за долар.

Про це йдеться в результатах опитування керівників компаній, яке провів Нацбанк.

Упродовж наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,96 грн/дол.
У попередньому кварталі цей показник становив 28,82 грн/дол. Майже третина компаній – 32,3% – очікує, що курс не перевищить 27 грн/дол.

Бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців вже на рівні 6,9% (у II кварталі – 7,7%, у I кварталі – 9%). Суттєво зросла частка респондентів, які вважають, що зростання споживчих цін через рік не перевищить 7,5%. Таких підприємців – 54,5% (у II кварталі – 45,5%). Як і раніше, найвагомішим фактором впливу на інфляцію підприємці називають збільшення витрат на виробництво.

Майже 40% бізнесменів прогнозують швидші темпи зростання обсягів виробництва в Україні. 9% в свою чергу очікують зниження;

64% опитаних планують підвищувати заробітні плати своїм працівникам протягом року, а близько 16% вважають, що кількість робітників в їх компаніях зростатиме;

Протягом наступних 12 місяців 43% підприємств планують залучати кредити (у попередньому кварталі було 41,5%).

Як і раніше, найбільше таких підприємств у переробній промисловості, а в регіональному розрізі – у Тернопільській області. Частка компаній, готових залучати кошти в іноземній валюті, дещо зросла, проте три чверті компаній – 75,5% – надають перевагу позикам у національній валюті. Одночасно продовжує збільшуватися частка респондентів, яка збирається залучати кошти за кордоном, – 10,9% (у попередньому кварталі – 10,4%).

категорії
Бізнес

Публікації по темі