Ціни на молочну продукцію зростуть на 5%, – асоціація

У вересні ціни на молоко та молочні продукти для споживача зростуть на 5% порівняно із червнем-липнем.
http://zmi.ck.ua/oblast/stalo-vdomo-sklki-koshtu-molochniy-koshik-na-cherkaschin.html

У вересні ціни на молоко та молочні продукти для споживача зростуть на 5% порівняно із червнем-липнем.  При цьому, за підсумками серпня молочний кошик вже подорожчав на 3%.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Серед причин зростання вартості продукції асоціація називає дефіцит молока-сировини, пов’язаний зі стрімким скороченням поголів’я корів, а також необхідність впровадження вимог нового харчового законодавства.

Так, за 6 місяців 2019 року тільки у промисловому секторі України вирізали 9700 голів, через що переробні підприємства недоотримали понад 160 тис. тонн молока.

Водночас, необхідність впровадження вимог нового харчового законодавства, вимагає від молочних ферм оперативних і значних інвестицій у модернізацію і  навчання персоналу.

Додаткового, за словами асоціації виробників молока, погіршує ситуацію податковий тиск. Так, ставка ПДВ на молочні продукти в Україні найвища в Європі – 20%,  проти 7% –  у Німеччині, 5,5% – у Франції та 5% –  у Польщі.

Експерти прогнозують продовження спаду виробництва у молочній галузі на фоні непрогнозованих умов ринку землі для господарств-виробників молока.

категорії
БізнесНовини

Публікації по темі