Держпідприємства заборгували бюджету 4 мільярди податків на прибуток

За станом на 1 грудня 612 державних підприємств заборгували бюджету понад 4 млрд гривень сплати частини чистого прибутку.

За станом на 1 грудня 612 державних підприємств заборгували бюджету понад 4 млрд гривень сплати частини чистого прибутку.

Про це розповів голова ДПС Сергій Верланов під час наради з керівниками структурних підрозділів та територіальних органів ДПС, передає Уніан.

У зв’язку з цим, за словами Верланова, податкова посилить роботу з найбільш злісними неплатниками, щоб виконати завдання прем’єр-міністра з наповнення бюджету.

«Платити податки повинні всі, в тому числі і державні підприємства – це їх прямий конституційний обов’язок… Я особисто доповім прем’єру, хто відмовився цей обов’язок виконувати, щоб щодо них приймалися відповідні оргвисновки», — наголосив глава ДПС.

За його словами, податкова зробить все, щоб забезпечити повноту надходжень до бюджету в грудні і за рік в цілому.

У квітні Кабмін збільшив на 2019 рік норматив відрахувань від чистого прибутку в бюджет для держкомпаній до 90% з 75%.

При цьому уряд залишив за собою можливість знижувати відсоток відрахувань окремо для кожного підприємства для реалізації їх інвестиційних програм.

У січні-листопаді до загального фонду державного бюджету надійшло 410,7 млрд грн податків та платежів, що на 53 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У листопаді бюджет отримав 51,6 млрд грн, що на 6,4 млрд грн більше, ніж у листопаді 2018 року.

Великі платники податків збільшили відрахування податків та зборів до держбюджету на 9,1% до 313,2 млрд гривень у січні-листопаді поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

категорії
Бізнес

Публікації по темі