Держуніверситети та лікарні можуть передати приватним інвесторам

«По концесії, я зазначив, що у нас є пакети портів, аеропортів та вокзалів. У майбутньому, я думаю, можливо говорити і про лікарні, і про університети».

У майбутньому держава зможе передавати у концесію (в управління приватним інвесторам) державні університети та лікарні.

Про це заявив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов, пише Громадське.

«По концесії, я зазначив, що у нас є пакети портів, аеропортів та вокзалів. У майбутньому, я думаю, можливо говорити і про лікарні, і про університети».

За його словами, передача об’єктів соціальної та освітньої інфраструктури у приватні руки залежатиме, перш за все, від конкретних умов та стратегічних завдань.

Наразі держава передає у концесію переважно інфраструктурні об’єкти.

24 січня переможцем концесійного конкурсу в порту «Ольвія» стала компанія QTerminals з Катару, у розвиток порту упродовж 5 років інвестують 3,4 млрд гривень.

21 січня «Рисоіл-Херсон» переміг в конкурсі на концесію Херсонського порту, який тривав з 12 вересня 2019-го року, компанія інвестує у порт близько 300 мільйонів гривень (інвестиційні зобов’язання).

У 2020 році уряд планує продати більше 300 об’єктів малої приватизації і 5 великих підприємств.

У січні був оприлюднений перелік об’єктів великої приватизації державної власності на 2020 рік.

У списку 927 об’єктів, серед яких 44 пакети акцій, 208 єдиних майнових комплексів державних підприємств, 146 об’єктів незавершеного будівництва, 46 об’єктів соціально-культурного призначення і 483 позиції окремого майна.

В 2019 році сума надходжень до держбюджету від приватизації склала 536,5 мільйонів гривень. План приватизації вдалося виконати лише на 3%, через що бюджет недоотримав значну частину доходів.

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі