Доступні кредити 5-7-9%. З 1 березня банки видаватимуть позику без застави

З 1 березня державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» включатиме додаткову опцію — кредитні гарантії.

З 1 березня державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» включатиме додаткову опцію — кредитні гарантії.

Це дозволить вирішити проблему відсутності або нестачі застави у позичальника, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«Ми фактично розблоковуємо інструмент доступного кредитування для тих підприємців, на яких банки до цього не звертали уваги.

Ідеться про підприємців, які вирішили створити власну справу з нуля і, окрім ідеї, не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності. І це важливо, адже програма має стати доступною для якомога ширшого кола підприємців», — пояснюють у Мінфіні.

Також наголошують, що в разі необхідності, діючий бізнес теж зможе отримати часткову кредитну гарантію, що покраватиме до 50% його кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%.

Станом на 26 лютого Фонд розвитку підприємництва, який управляє програмою „Доступні кредити 5-7-9%“, узгодив проєкт Договору про надання часткових кредитних гарантій з усіма державними банками.

Один з банків уже підписав договір з Фондом, щоб з 1 березня клієнти змогли скористатися такою опцією, інші банки — на черзі. Невдовзі можливість отримати кредитні гарантії стане доступна всім.

На сьогодні пільгові кредити під низькі відсотки можна отримати у семи українських банках: державних Ощадбанку, Укрексімбанку, Приватбанку, Укргазбанку та приватних Кредобанку, ПУМБ та банку Львів.

Раніше в уряді повідомляли, що взяти участь у програмі пільгових кредитів планують 11 приватних банків.

Програму офіційно запустили 3 лютого. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців.

Найбільше заявок було зареєстровано в Київській області — на суму 503,9 млн грн. На другому місці — Вінницька область — на 155 млн грн.

При цьому лідером за кількістю виданих пільгових кредитів стала Вінницька область. Підприємці звідти лише за два тижні роботи програми вже отримали кредитів на суму 3,8 млн грн.

Згідно з умовами програми, банки видають кредити малому й середньому бізнесу з виручкою до 50 мільйонів гривень.

Держава компенсує підприємцю частину відсотків по кредиту — ставки складають від 5 до 9% річних залежно від кількості створених робочих місць з можливістю щоквартального зниження відсоткової ставки.

На придбання або модернізацію основних засобів, об’єктів нерухомості й транспортних засобів для використання в комерційних і виробничих цілях.

На будівництво, реконструкцію, ремонт приміщень, у яких ведеться основна господарська діяльність, крім офісних приміщень.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі