Дубілет повертається в бізнес. Що буде з проектами

Ексміністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повертається в бізнес.

Ексміністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повертається в бізнес.

Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

«З приводу моїх подальших планів. До складу Кабміну я входити не буду», — написав він.

За його словами, він доведе до кінця частину проектів з топ-50.

«Буду займатися ними ззовні — благо, досвід впровадження iGov в якості волонтера є. Зараз повертаюся в рідну стихію — в бізнес», — зазначив він.

Як зазначав Дубілет незадовго до відставки, одним з топ-проектів він вважав боротьбу з підробленими ліками. Вирішувати цю проблему планували за допомогою технологій.

«На упаковку з ліками (почнемо, швидше за все, з рецептурних) буде наноситися спеціальний 2D-код. Цей код» активується« при виробництві та деактивується при продажу. Для сканування коду аптекам доведеться купити недороге скануючий пристрій (коштує менше $100) або скористатися безкоштовним додатком для смартфона», — писав Дубілет.

В результаті:
1. Аптеки не зможуть відпускати підроблені ліки (тобто ліки з підробленим або повторно використаним кодом).
2. Користувачі зможуть перевіряти справжність ліки, дату його виробництва та продажу за допомогою смартфона.
3. Система не буде пропускати продаж прострочених ліків.

Ще один проект, над яким працював Дубілет — електронні лікарняні. На початку березня Кабмін ухвалив постанову, згідно з яким лікарі почнуть виписувати лікарняні не на паперових бланках, а через простий веб-інтерфейс з використанням цифрового підпису.

Одним з найгучніших проектів міністра стала електронна перепис населення. Український центр громадських даних (Ukrainian Center for Social Data) звинуватив Дубілета у фальсифікації даних. У центрі заявили, що Дубілет отримав дані полововозрастной структури населення, просто помноживши цифри Держстату на 88,8% і округливши їх. Міністр назвав це звинувачення фейковим.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі