ФГВФО допускає банкрутства банків в 2020 році

«Фонд не виключає того, що в 2020 році можуть бути поодинокі кейси банківських банкрутств — неплатоспроможність», — сказала Рекрут.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб допускає поодинокі банкрутства банків в 2020 році, але не очікує повторення кризової ситуації 2014 року.

Про це, а також про плани підвищити гарантовану суму відшкодування у 2020 році розповіла директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут, передає Уніан.

«Фонд не виключає того, що в 2020 році можуть бути поодинокі кейси банківських банкрутств — неплатоспроможність», — сказала Рекрут.

Водночас вона зазначила, що повторення кризової ситуації 2014 року не очікується завдяки поточному стану банківської системи і відбудованій у Фонді та Національному банку системі раннього реагування на проблеми банків.

Серед основних досягнень в 2019 році керівник Фонду назвала завершення ліквідації ряду банків і продаж їх активів.

Ключовими завданнями на наступний рік Рекрут назвала перехід від продажу активів збанкрутілих банків до роботи по стягненню відшкодування з колишніх акціонерів і менеджменту збанкрутілих банків.

Також у планах Фонду – впровадити евродирективи щодо врегулювання неплатоспроможності банків.

Окрім цього, Фонд планує розрахуватися з боргами, підвищити суму гарантованого відшкодування і провести ще одну реорганізацію.

«Наступний рік буде роком змін, роком реформ. Непростий, болісний рік в деяких рішеннях. Рік підведення підсумків і закладки фундаменту під абсолютно новий формат фонду, під нові цілі і завдання», — підсумувала директор-розпорядник Фонду.

  • В ході очищення банківської системи України під час кризи 2014-2017 років Національний банк вивів з ринку 96 банків.
  • У тому числі 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 — в 2015 році, 21 — в 2016 році і 9 — в 2017 році.
  • За оцінками Фонду гарантування вкладів, банківська криза в Україні обійшлася для держави, великих вкладників і бізнесу в 190-200 мільярдів гривень.
категорії
Бізнес

Публікації по темі