ФГВФО виставив на торги кредити і нерухомість трьох банків

Торги пройдуть з голландською моделлю аукціону.

16 січня 2020 року в системі ProZorro.Продаж запланований аукціон з реалізації пулу активів юридичних осіб, що перебувають на балансі ВТБ Банку, Дельта Банку і Родовід Банку.

Про це зазначається в повідомленні Фонду.

До складу пулу увійшли права вимоги за 30 кредитами юридичних осіб та 9 об’єктів нерухомості в Дніпропетровській області.

Середня прострочена заборгованість за кредитами становить 8 років. Загальна заборгованість за договорами — 2,047 млрд грн.

При цьому, з 27 кредитами тривають судові провадження, 7 кредитів знаходяться на розгляді Державної виконавчої служби.

Стартова ціна пулу — 454 млн грн.

В забезпеченні по кредитах: комерційна нерухомість та земельні ділянки у Житомирській області, цінні папери, товари в обороті, фінансове поручительство, майнові права, обладнання.

Чимало кредитів мають проблеми із заставою через банкрутство або ліквідацію заставодавців.

Пул був сформований за календарним підходом — до його склад увійшли активи, які попередньо виставлялися на індивідуальні торги, але не були викуплені.

На сьогоднішній день в 11 банків є потреба в додатковому капіталі на суму 35,2 млрд грн при базовому сценарії розвитку економіки. Якщо буде реалізований негативний сценарій, ці ж установи, а також інших 7 банків, зажадають вже 73,8 млрд грн. Про це повідомили в НБУ за результатами стрес-тестування банків.

категорії
Бізнес

Публікації по темі