Фонд гарантування продає пул іпотечних кредитів банку Хрещатик

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставить на продаж пул іпотечних кредитів ПАТ «КБ «Хрещатик».

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставить на продаж пул іпотечних кредитів ПАТ «КБ «Хрещатик».

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на 10 березня 2020 року заплановано проведення аукціону з продажу пулу активів ПАТ «КБ «Хрещатик».

Торги будуть проведені на електронному майданчику ProZorro.Продажі.

До складу пулу увійшли 663 кредити, які забезпечені іпотекою.

Сумарна балансова вартість кредитів – 65,43 млн грн.

В якості забезпечення виконання зобов’язань за цими кредитама в іпотеці ПАТ «КБ «Хрещатик» знаходяться 662 квартири, розташовані у місті Києві, а також 1 договір майнових прав на квартиру.

Усі кредити, видані в гривні. Середнє прострочення – до 3 місяців.

В аукціоні можуть брати участь банки України, які мають банківську ліцензію та внесені до Державного реєстру банків. Початкова ціна лота – 65 773 943,58 грн.

Аукціон буде проведено за голландською моделлю з поступовим зниженням ціни протягом дня.

Нацбанк за пропозицією Фонд гарантування вкладів від 14 червня 2019 року прийняв рішення від 18 червня 2019 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КБ «Хрещатик».

Верховний суд України 16 травня 2019 року відновив юридичний факт неплатоспроможності банку Хрещатик, скасувавши рішення судів трьох нижчих інстанцій про протиправність постанови НБУ про віднесення банку Хрещатик до категорії неплатоспроможних.

Регулятор нагадав, що клієнти банку Хрещатик в липні 2016 року звернулися в суд з позовом до Нацбанку, в якому просили визнати протиправним віднесення банку Хрещатик до категорії неплатоспроможних, та суди трьох інстанцій задовольнили цей позов.

НБУ зазначив, що одним з аргументів для прийняття судових рішень стало те, що банк знаходився в категорії проблемних лише один день, проте проігнорували той факт, що підставою для рішення регулятора було порушення нормативів.

У зв’язку з цим Нацбанк ще в жовтні 2017 року звернувся до Верховного суду України із заявою про перегляд рішення судів, і суд вищої інстанції частково задовольнив його.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі