Львівщина лідер серед областей України за обсягом залучення інвестицій, – Степан Кубів

Львівщина увійшла у ТОП-5 за обсягами збільшення експорту, у ТОП-3 за темпами нарощування експорту до країн ЄС, а також стала лідером серед областей України за обсягом залучення інвестицій.

Львівщина увійшла у ТОП-5 за обсягами збільшення експорту, у ТОП-3 за темпами нарощування експорту до країн ЄС, а також стала лідером серед областей України за обсягом залучення інвестицій.

Про це розповів Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України, під час XVIII Міжнародного економічного форуму, що відбувся у Львові.

Як зазначив Степан Кубів, за останні три роки Львів став хабом науки, технологій, інновацій, промислового виробництва, центром розвитку науки в промисловості, технологіях, ІТ-індустрії, та енергетиці.

«У кожному класі є відмінники. Серед областей України маємо лідерів з експорту української продукції. 83% загального приросту експорту забезпечили десять областей України, серед котрих Львівщина. За результатами 8 місяців 2018 року Львівщина увійшла до ТОП-5 за обсягами збільшення експорту, у ТОП-3 за темпами нарощування експорту до країн ЄС», – зазначив Степан Кубів.

Зокрема він наголосив, що протягом січня-серпня 2018 року експорт товарів з України зріс на 12,4%, або 3,4 млрд доларів. Загальний обсяг експорту за 8 місяців склав 31 млрд доларів США. Найбільше товарів Україна експортувала до країн ЄС – 42,1%. Також серед найбільших торгівельних партнерів України Туреччина, Індія, Китай, Єгипет, Білорусь, США та Молдова. «Ми раді вітати країни Азії, з котрими розпочали активну співпрацю. Посли країн Азійського регіону запевнили мере, що готові посилити роботу щодо проведення економічних місій. При цьому варто наголосити, що експорт до країн Америки зріс на понад 30%, до країн Європи – на 18,6%, до Азії – 10%. Я певен, що це зростання триватиме надалі», – наголосив Степан Кубів.

Варто зазначити, що зростання експорту тісно пов’язано із залученням інвестицій у промисловість. Зокрема Львівщина стала лідером за обсягами залучення інвестицій.

«Україна загалом, і Львівщина зокрема є надійним партнером для бізнесу. Ми послідовно працюємо над поліпшенням умов для інвесторів, системно працюємо над створенням сприятливого бізнес-клімату», – додав Степан Кубів.

Так за три з половиною роки, за участі іноземних інвесторів, в Україні було збудовано або перебуває на стадії будівництва 80 заводів та тисячі менших підприємств. «З 2015 року в Україні збудовано 13 заводів автомобілебудівної галузі, 850 мільйонів доларів інвестицій залучено в об’єкти відновлюваної енергетики», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр України.

При цьому Степан Кубів наголосив, що Львівщина лідер за обсягами залучених інвестицій в Україні. «В 2016-2017 роках на Львівщині відкрили більше 140 нових підприємств, створено понад 20 тисяч нових робочих місць. Серед іншого, в це число входять низка сонячних та вітрових електростанцій. Львівщина на сьогодні не просто хаб можливостей, це епіцентр концентрації людського таланту, успішних інвестицій, науки, інфраструктурних можливостей та продуктивної кооперації», – наголосив він.

Також перший віце-прем’єр-міністр України наголосив, що за декілька років Україна здолала 81 сходинку рейтингу за легкістю ведення бізнесу. «Минулого року 152 позиція в рейтингу, у рейтингу 2018-го року 76 сходинка, уже зараз, протягом року, ми посунулись на 71 сходинку рейтингу легкості ведення бізнесу. Нам треба рухатись іще швидше, але той результат котрий маємо на сьогодні, це результат спільної роботи всього Уряду. Поліпшення бізнес-клімату – це сигнал для інвесторів, що тут відкриваються унікальні можливості для інвестування в інфраструктурні проекти, енергетику, агро та ІТ-індустрію, машинобудування та інші напрямки. Ми готові забезпечити комфортні умови ведення бізнесу, зокрема і через проведення малої та великої приватизації, механізми державно-приватного партнерства, кооперації, та відкриття спільних підприємств», – зазначив він.

Зазначимо, XVIII Міжнародний економічний форум “Львівщина – хаб можливостей!” зібрав понад 1500 учасників з понад 20 країн світу.

В його рамках проводиться виставка «Схід і Захід разом», де представлені традиційні товари і найновіші розробки з Донецької та Луганської областей. Зокрема 70 компаній зі сходу представили знамениту слов’янську кераміку, сіверсько-донецький склопластик, газове обладнання ТОВ «Контакт», продукцію «Донмету» та інших підприємств.

Крім експозиційної функції, виставка «Схід і Захід разом» виконує роль майданчика для ділових перемовин у налагодженні партнерських зв’язків.

«Цей захід є необхідним і має майбутнє. Луганщина вже втретє буре участь у виставці, і, без перебільшення, це найкращий виставковий майданчик в Україні. У нас є майбутнє, у нас є потенціал. Не зважаючи на те, що наш регіон переживає не найкращі часи, проте ми постійно шукаємо нові можливості для малого та середнього бізнесу, для залучення інвестицій. Завдяки нашим силовикам, ситуація в регіоні є стабільною», – наголосив в.о. голови Луганської обласної держадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь.

«Мені дуже приємно, що теперішня презентація відбувається саме тут, у місті Львів. Саме так ми підтверджуємо, що схід і захід разом, ми – єдині, а вагома частина цього «разом» – це є ефективне економічне співробітництво регіонів. Сьогодні підприємці Донеччини презентують велику кількість товарів і послуг, починаючи від кераміки, екопродуктів, промислових виробів, IT технологій та 3Д принтерів. Я впевнений, що ефективні взаємовідносини наших регіонів є запорукою ефективного економічного розвитку України», – додав голова Донецької ОДА Олександр Куць.

«виставка  «Схід і Захід разом», це приклад того, що на сході України триває мирне життя. Ми створюємо умови для консолідації та підтримки сходу та заходу України», – підсумував Степан Кубів.

 

категорії
БізнесНовини

Публікації по темі