Майже половина компаній втратили від 20% до 50% доходів під час карантину

У зв'язку з введенням карантину в Україні майже половина компаній (48%) вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів.

У зв’язку з введенням карантину в Україні майже половина компаній (48%) вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів.

Про це повідомляє Європейська Бізнес-Асоціація з посиланням на результати експрес-опитування підприємців.

З моменту введення карантину в країні 16% компаній прийняли рішення про зміну заробітної плати персоналу, а 14% — про скорочення штату.

Крім того, бізнес відреагував на рішення уряду продовжити карантин до 24 квітня і ввести режим надзвичайної ситуації на всій території України.

Отже, 23% компаній планують зменшувати заробітну плату працівників, 17% — скорочувати штат, ще 6% — частково закрити бізнес.

Тільки 23% фірм не планують ніякого скорочення або зменшення зарплат, а 31% будуть шукати нові ніші для розвитку.

ВР прийняла закон №3220 для підтримки малого та середнього бізнесу на час карантину. Він вводить податкові канікули з 1 березня по 30 квітня. Що це означає:

  • звільняє ФОПів від сплати ЄСВ, а також від земельного податку, податку на об’єкти нежитлової нерухомості, орендної плати за земельні ділянки;
  • забороняє перевірки господарської діяльності (крім групи з високим ступенем ризику) до 31 травня, а також документальні та фактичні перевірки податковою службою до 18 травня;
  • скасовує штрафи за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 30 квітня.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі