Нацбанк погодив кандидатури двох членів наглядової ради Укрексімбанку

13 лютого Нацбанк України погодив кандидатури двох членів наглядової ради державного Укрексімбанку за результатами тестувань та співбесід.

13 лютого Нацбанк України погодив кандидатури двох членів наглядової ради державного Укрексімбанку за результатами тестувань та співбесід.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Які кандидатури погоджено

  • Ласло Урбан (незалежний директор);
  • Дмитро Каплюк (представник держави від Верховної Ради України).

Наразі наглядова рада Укрексімбанку майже повністю сформована – до її складу входять 8 осіб (із 9), які погоджені Нацбанком. Одна посада залишається вакантною.

У серпні 2019 року Національний банк погодив кандидатури таких членів наглядової ради Укрексімбанку:

  • Вікторія Страхова (представник держави від Президента України)
  • Юрій Буца (представник держави від Кабінету Міністрів України).

У вересні 2019 року, погодження отримали такі кандидати:

  • Стівен Фішер (незалежний директор)
  • Домінік Меню (незалежний директор)
  • Сергій Коновець (незалежний директор)
  • Дімітрі Чічло (незалежний директор)
  • Оляна Гордієнко (незалежний директор).

Після проведення реформи корпоративного управління в державних банках у 2018 році наглядові ради цих банків мають складатись з дев’яти осіб, шість з яких є незалежними директорами, один є представником за квотою президента, один – від Кабінету міністрів та один від Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку Кабмін утворює конкурсну комісію, до складу якої входять один представник від президента України, три – від Кабміну та один – від профільного Комітету Верховної Ради. Вимоги до членів конкурсної комісії визначає Кабінет Міністрів України.

Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір.

Члени наглядових рад мають також бути погоджені Національним банком.

У разі непогодження кандидатури члена наглядової ради Національний банк має право вимагати зміни кандидатури відповідно до Закону «Про банки та банківську діяльність».

16 листопада Голову правління державного Укрексімбанку Олександра Гриценка затримали співробітники Служби безпеки України за дорученням Генпрокуратури.

Гриценка підозрюють у створенні злочинної організації, присвоєння майна, зловживанні службовим становищем, відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом.

18 листопада Гриценка випустили під заставу в 2,988 млн грн. Прокурори вимагали його заарештувати на 55 днів з можливістю внести заставу в розмірі 100 млн грн.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі