Нацбанк програв суд проти ексголови ЄБРР в Україні

Колишній голова українського представництва Європейського банку реконструкції та розвитку Шевкі Аджунер виграв суд проти Національного банку. 

Колишній голова українського представництва Європейського банку реконструкції та розвитку Шевкі Аджунер виграв суд проти Національного банку.

Про це йдеться в повідомленні Окружного адміністративного суду Києва, передає Мінфін.

У суді Аджунер оскаржував рішення НБУ, яким йому відмовили у призначення головою наглядової ради Ощадбанку.

«В ході дослідження обставин справи суд з’ясував, що НБУ вийшов за межі своїх повноважень не лише у процедурі проведення погодження позивача на посаду, але і під час самої перевірки на відповідність кваліфікаційним вимогам, оцінюючи не кваліфікаційні вимоги, а виконання посадових обов’язків голови наглядової ради Ощадбанку», — пояснюють в Окружному адмінсуді.

Своє рішення Окружний адмінсуд ухвалив 18 лютого 2020 року. Нацбанк все ще може оскаржити це рішення в апеляції, тому рішення ще не набуло чинності.

15 серпня НБУ за результатами тестування та співбесіди відхилив кандидатури 5 з 9 членів наглядової ради Ощадбанку. Шевкі Аджунер — єдиний відомий іноземець серед них.

НБУ звинуватив наглядову раду Ощадбанку в порушеннях при переобранні Андрія Пишного на посаду голови банку.

У Нацбанку таке рішення пояснили тим, що кандидати провалили тестування та показали «негативні результати» під час співбесіди.

Аджунер подав позов проти Національного банку 19 вересня.

Зараз Шевкі Адженер є головою наглядової ради Укрзалізниці.

категорії
Бізнес

Публікації по темі