Нафтогаз анонсував нові позови проти Газпрома

На початку січня відбудеться судове засідання в Голландії щодо примусового стягнення активів Газпрому.

На початку січня-лютого наступного року відбудеться низка судових засідань по справі про стягнення активів Газпрому в рамках судового розгляду з НАК Нафтогаз України.

Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу” з посиланням на комерційного директора компанії Юрія Вітренко.

“Вже на початку січня у нас буде судове засідання в Голландії щодо примусового стягнення активів Газпрому. Потім в лютому буде судове засідання у Великобританії. Також ми очікуємо рішення суду в Техасі, де ми хочемо отримати інформацію про активи Газпрому”, – повідомив він.

У Нафтогазі зазначили, що раніше компанія звернулася в судові інстанції США, щоб отримати більше інформації щодо активів Газпрому. “Ми вже виграли судову справу в Нью-Йорку, де суд задовольнив наші клопотання”, – додали в компанії.

Нагадаємо, “Нафтогаз” намагається стягнути з російського монополіста $2,6 млрд у Швейцарії, Великобританії та Нідерландах з літа. Суд Амстердама схвалив арешт активів 30 травня. Тільки в Нідерландах мова йде про сім компаній, але до арешту справа дійшла лише в одному випадку – з оператором Блакитного потоку Blue Stream Pipeline Co.

Наприкінці листопада українська компанія оприлюднила оригінали рішень Стокгольмського арбітражу за контрактами з “Газпромом” на постачання і транзит газу.

Згідно з рішенням арбітражу від 28 лютого 2018 року, російська компанія повинна Нафтогазу $2,56 млрд за невиконання зобов’язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що НАК “Нафтогаз України” опублікував оригінали рішень Стокгольмського арбітражу з російським “Газпромом” за контрактами на постачання та транзит газу.

“Зважаючи на значний суспільний інтерес та чисельні запити на розкриття деталей процесу в Стокгольмі, “Нафтогаз” вперше публікує оригінали остаточних рішень міжнародного арбітражу за контрактами на постачання та транзит газу”, – йдеться у повідомленні.

“Деякі частини рішень арбітражу залишаються закритими через вимоги конфіденційності контрактів між “Нафтогазом” та “Газпромом” від 2009 року”, – пояснили в компанії.

категорії
Бізнес

Публікації по темі