Нафтогаз очікує рішення суду щодо боргу Газпрому до квітня 2020 року

На 4 грудня 2019 року заплановані слухання в суді Амстердама.

НАК «Нафтогаз України» планує стягнути в суді Нідерландів борг російського Газпрому на $3 млрд до кінця 2020 року.

Про це заявив виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко в Facebook.

На 4 грудня 2019 року заплановані слухання в суді Амстердама. Нафтогазу буде домагатися визнання Росією рішення Стокгольмського арбітражу. Також проситиме про примусове виконання цього рішення.

Як зазначив Вітренко, рішення суду очікується в першому кварталі 2020 року.

«Вартість заарештованих активів у Нідерландах перевищує $3 млрд. В разі позитивного рішення суду процес стягнення, за нашими оцінками, триватиме з другого кварталу і до кінця наступного року», — написав Вітренко.

Він додав, що процеси проходять і в інших юрисдикціях, «але Нідерланди зараз виглядають найшвидшим варіантом».

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом Нафтогазу проти Газпрому, згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні $2,56 млрд компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу.

Раніше виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко повідомив, що сума боргу російського Газпрому перед Нафтогазом за рішенням Стокгольмського арбітражу збільшилася до $3 млрд за рахунок відсотків за прострочення платежу.

4 листопада 2019 року Нафтогаз направив до Стокгольмського арбітражу заяву про захист і зустрічні позовні вимоги у відповідь на позов Газпрому від 18 квітня 2018 року.

Російський Газпром назвав дві умови для продовження транзитуросійського газу до Європи через ГТС України після 2019 року. Серед них — відновлення прямих закупівель російського газу.

Нагадаємо, що діючий транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (у січні 2020 року) російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

категорії
Бізнес

Публікації по темі