НБУ рекомендує українським компаніям хеджувати валютні ризики

Українським компаніям варто відмовитися від спроб спрогнозувати курс гривні до долара.

Українським компаніям варто відмовитися від спроб спрогнозувати курс гривні до долара, оскільки в умовах плаваючого курсоутворення це зробити досить складно. Також компанії можуть за необхідності хеджувати свої валютні ризики.

Про це сказав заступник голови НБУ Олег Чурий в інтерв’ю UA: Тернопіль.

Як нагадав Чурій, курс долара, закладений у держбюджеті, не є метою для НБУ, і регулятор орієнтується на різні показники.

«У цьому році особливо прогнози дуже сильно відрізняються. В режимі плаваючого курсоутворення прогнозування стає досить складною наукою. Тому ми рекомендуємо не прогнозувати, а якщо необхідно, якщо є певні ризики, то ми рекомендуємо українським компаніям хеджувати свої валютні ризики», – сказав він і додав, що НБУ дозволив практично всі інструменти для цього.

Як зазначив Чурій, політика НБУ спрямована на те, щоб національна валюта була повноцінним інструментом для заощаджень і повноцінним засобом платежу.

«Вся наша політика спрямована на підвищення ролі гривні в економіці України. Насправді і жорстка монетарна політика, яку ми проводимо, політика високих процентних ставок у національній валюті, сприяє поверненню довіри до національної валюти», – сказав він.

категорії
Бізнес

Публікації по темі

Новини