Під час карантину важко говорити про рентабельність кібер-арен, – Тетяна Пешко

Розкажіть про Versus arena та чи змінилось щось у вашій роботі з визнанням кіберспорту офіційним видом спорту Versus arena відкрилась нещодавно, лише три місяці тому. Кіберспорт визнано офіційним видом...

Розкажіть про Versus arena та чи змінилось щось у вашій роботі з визнанням кіберспорту офіційним видом спорту

Versus arena відкрилась нещодавно, лише три місяці тому. Кіберспорт визнано офіційним видом спорту також зовсім нещодавно. Аби щось почало змінюватись та впливати на роботу кіберспортивних закладів чи кіберкоманд потрібен іще час. Наразі, федерація кіберспорту займається розробкою проектів та програми розвитку кіберспорту.

На сьогодні в Україні між професійним та аматорським кіберспортом велика стіна, адже професійні кіберкоманди сформувались досить давно, в той час як аматорський кіберспорт перебуває на досить низькому рівні. Завдання федерації – розвинути аматорський кіберспорт, аби в подальшому аматори мали змогу рухатись до професійного кіберспорту. І власне кібер-арени, а їх за останній рік відкрилось близько 15-20 по всій Україні, це місце де гравці можуть прийти та не лише пограти, але й провести тренування, прийти командою, розвивати власне командні навички гри чого не вийде досягнути граючи вдома.

Якщо говорити про Versus arena – це сучасний заклад в котрому розміщено 30 комп’ютерів, професійні крісла, ігрові девайси. Наша кібер-арена приймає турніри, одночасно унас може грати шість команд. Ми уже проводили ряд турнірів, втім карантині обмеження не дозволяють проводити заходи у відповідності до початкових планів.

Як саме вплинув карантин на діяльність кібер-арени

Versus arena відкрилась уже під час карантину, але я знайома з досвідом інших клубів. Враховуючи загальну кризу, зменшилась кількість клієнтів, і це стосується усіх закладів у сфері обслуговування: розважальних комплексів, кафе, ресторанів, спортивних клубів, тренажерних залів. Менше клієнтів, менше грошей, більше витрат пов’язаних із дотриманням гігієни, як то купівля дезинфікуючих засобів, очищення девайсів, адже відвідувачі постійно контактують з ними, тощо.

Розкажіть про співпрацю з спонсорами, чи цікаво їм підтримувати кіберспортивні турніри

Останній наш турнір підтримала мережа магазинів КТС, що підготувава призи для переможців. Втім у нас було наразі мало турнірів аби говорити про обширний досвід співпраці з компаніями, що могли б бути спонсорами. Іще було мало часу.

Чи плануєте ви створювати кібершколи або готові стати платформою для створення такого закладу чи курсів

Ми співпрацюємо з Федерацією кіберспорту України. Наразі немає чітких планів та ідей на найближчі місяці, але думаю, що такі проекти в найближчому майбутньому будуть. Якщо буде така можливість, ми залюбки відкриємо такі курси або мінішколу на базі нашої кібер-арени.

Яка перспектива для молоді у кіберспорті та як молодь може на цьому заробляти

Якщо говорити про професійний кіберспорт – міжнародні турніри мають справді великі призові фонди. До прикладу найбільший турнір по Dota2, The International, має призовий фонд 20 мільйонів доларів.

У молоді є дуже хороші перспективи потрапити у великий кіберспорт, але для цього потрібно не лише регулярно грати, але також мати бажання та змогу регулярно тренуватись, та насамперед мати певний талант.

Кіберспорт та кіберспортивні дисципліни потребують значних інтелектуальних задатків: потрібна швидка реакція, виваженість дій, максимальна концентрація у напружених моментах. Тож шлях від аматора до професійного кіберспортсмена це дуже довгий шлях, цьому не навчишся за пів року чи рік, потрібні довгі роки тренувань, формування навиків, врешті решт потрібні умови для тренувань. Кібер-арени  – це таке хороше місце для починаючих кіберспортсменів досягти чогось більшого та розвинути свої навики.

Чи можна асоціювати кіберспорт з азартними іграми

Варто сказати, кіберспорт досить однобоко сприймається людьми. Більшість узагалі не розуміє кіберспорту, не сприймає його як вид спорту, поширена думка про те, що люди грають у комп’ютерні ігри і це погано. Проблема у тому, що в Україні кіберспорт відомий мало, його не висвітлюють у правильному сенсі.

Думаю, що з офіційним визнанням кіберспорту офіційним видом спорту, цей напрям стане масовим, про нього більше дізнають, а відтак будуть розвінчані ті міфи котрі пов’язують із кіберспортом, зокрема плутанину з геймінгом, азартними іграми, букмекерством.

Розкажіть чи рентабельний цей бізнес

Наразі не зовсім правильно робити висновки щодо рентабельності кібер-арен. Зважаючи на карантин та економічну кризу важко проводити аналіз. Іще рік тому турніри з кіберспорту збирали значну кількість учасників та глядачів. Якби інвестори бачили цей ажіотаж – вони б зробили свої висновки.

Наразі для кібер-арен – складні часи. Втім, якщо підходити до цього бізнесу з розумом та досвідом, то це звичайно перспективний напрям бізнесу.

категорії
БізнесІнтерв'юКіберспорт

Публікації по темі