Правоохоронці посилюють співпрацю з бізнесом для протидії кіберзагрозами

Українські правоохоронні органи посилюють співпрацю з бізнесом для ефективної протидії кіберзагрозам.

Українські правоохоронні органи посилюють співпрацю з бізнесом для ефективної протидії кіберзагрозам.

Про це йшлося 16 жовтня під час другого міжнародного форуму «Кібербезпека. Захисти свій бізнес», передає Урядовий портал.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, обговорюючи питання кібербезпеки, неможливо розділяти державну безпеку та «бізнесову». Адже піднімаючи питання кібербезпеки ми говоримо про безпеку не тільки приватного сектору країни, а і загалом – держбезпеку.

«Ми чітко усвідомлюємо те, що відбувається у світі. Сьогодні питання кібербезпеки – це питання № 1 для кожної сучасної країни і ми, як одна із таких країн, просто не можемо програвати у цьому питанні», – зазначив Олексій Данілов.

За словами начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Миколи Кулешова, починаючи з 2014 року Україну постійно атакує кіберрозвідка Російської Федерації. Саме тому, в умовах гібридної війни, Україні вкрай необхідно об’єднувати приватний та державний сектори у протидії можливим кібератакам. ДКІБ СБУ продовжується системна робота з розбудови діючої інтерактивної бази даних про кіберінциденти MISP-UA, яка дозволяє аналізувати зразки шкідливого програмного забезпечення, прогнозує можливі цілі кібератак та надає рішення з їх локалізації. На сьогодні організовано обмін даними із основними об’єктами критичної інфраструктури, які стратегічно важливі для економіки і безпеки держави.

«Сьогодні для нас важливим є саме взаємодія та обмін інформацією з приватним сектором. Ми маємо достатньо кваліфікованих спеціалістів та криміналістичного обладнання для вчасного реагування на кіберзагрози та їх протидії», – наголосив Микола Кулешов.

Сергій Демедюк, начальник Департаменту кіберполіції відзначив, що на базі очолюваного ним підрозділу вже впроваджено унікальну систему оповіщення – ENS (Emergency Notification System). Вона здатна терміново інформувати про кіберзагрози усіх суб’єктів, підключених до цієї системи. Сповіщення проінформує суб’єкт про факт атаки, її ознаки та фактори компрометації. Яскравим прикладом такої профілактики поширення вірусу стала операція щодо протидії поширенню вірусу «VPN-фільтр».

«Ми виступаємо з ініціативою створення механізму, який дозволить приватним компаніям повідомляти нам деперсоніфіковані дані про обставини кібератак, без офіційної заяви про вчинений злочин. Це надасть змогу нам (правоохоронним органам – ред.) вчасно реагувати на загрозу та навіть попереджати її», – повідомив керівник української Кіберполіції.

категорії
Бізнес

Публікації по темі