Президент ввів дворічний мораторій на перевірки ФОПів

Президент Володимир Зеленський доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОПів. Відповідний указ забороняє перевіряти, чи дотримуються ФОПи порядку застосування касових апаратів, передає Мінфін. Президент доручив Кабміну утворити координаційну раду з питань...

Президент Володимир Зеленський доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОПів.

Відповідний указ забороняє перевіряти, чи дотримуються ФОПи порядку застосування касових апаратів, передає Мінфін.

Президент доручив Кабміну утворити координаційну раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва та залучити до нього представників громадських організацій у сфері малого бізнесу.

Координаційна рада має протягом двох тижнів розробити низку законопроектів для створення сприятливих умов діяльності ФОПів.

Мораторій на перевірки не торкнеться ризикових категорій ФОПів з високорентабельної діяльністю.

Глава держави також доручив спростити умови і критерії віднесення ФОПів до першої групи спрощеної системи оподаткування.

Зокрема, це дозволить:

  • збільшити граничний обсяг їхнього доходу протягом календарного року;
  • надати їм право використовувати працю найманих осіб;
  • розширити перелік видів діяльності таких суб’єктів господарювання.

Також Зеленський зобов’язав спростити процедуру реєстрації РРО через інтернет і провести активну роз’яснювальну роботу щодо цього.

Окремо президент зобов’язав уряд з 1 січня 2020 року дати можливість платникам податків тестувати безкоштовне програмне забезпечення при проведенні розрахункових операцій і роз’яснити всі нюанси їх роботи.

категорії
Бізнес

Публікації по темі