Приватбанк подав позов проти Коломойського та Боголюбова на $5,5 мільярда

Приватбанк подав позов на Кіпрі проти ексвласників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на $5,5 млрд.

Приватбанк подав позов на Кіпрі проти ексвласників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на $5,5 млрд.

Про це йдеться в повідомленні банку.

«Приватбанк нещодавно подав новий позов до суду Кіпру з метою відшкодування збитків у розмірі $5,5 млрд у зв’язку зі схемами, які мають всі ознаки шахрайства та відмивання грошей і які, як вважає банк, були реалізовані його колишніми власниками — Коломойським та Боголюбовим, однією з колишніх посадових осіб – Тимуром Новіковим, і двома кіпрськими компаніями – PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited», — йдеться в ньому.

Вручення нового позову на Кіпрі відбулося 3 квітня 2020 року після винесення судом наказу проти PrimeCap щодо збереження документів.

Позов банку стосується двох серій транзакцій, які, як стверджує банк, були незаконно здійснені в період між 2013 і 2016 роками за вказівкою його колишніх власників та за сприяння інших відповідачів.

Відповідачі передбачали сплату величезних сум компаніям, які належали і/або контролювалися Коломойським та Боголюбовим, за кредитними договорами, які, як вважає банк, є уявними і жоден з яких не був погашений.

Такі транзакції включали схему, за якою $2,34 млрд були спрямовані кіпрській компанії, пов’язаної з колишніми власниками банку – Duxton Holdings Limited, шляхом перерахування траншами по $30 млн впродовж чотирьох місяців у 2013 році.

Позов є частиною вимог Приватбанку до Коломойського та Боголюбова, розглянутих в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі на загальну суму понад $10 млрд.

Банк розраховує на отримання відшкодування від своїх колишніх власників у повному обсязі в зв’язку з понесеними ним збитками в період, коли банк перебував під їх пануванням і контролем, і націлений домогтися правосуддя як для банку, так і для українських платників податків.

Раніше результати незалежного розслідування Міжнародного детективного агентства Kroll підтвердили, що Приватбанк був об’єктом скоординованих шахрайських дій, що призвели до нанесення збитків банку щонайменше у розмірі $5,5 млрд.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі