Приватбанк зобов’язали виплатити понад $200 мільйонів офшорам Суркісів

Печерський районний суд зобов'язав державний Приватбанк заплатити більше $200 млн офшорним компаніям братів Суркісів.

Печерський районний суд зобов’язав державний Приватбанк заплатити більше $200 млн офшорним компаніям братів Суркісів.

Про це пише НВ з посиланням на постанову суду.

Суддя Печерського районного суду Києва 25 лютого 2020 року вирішуючи питання про роз’яснення ухвали про забезпечення позову офшорних компаній Суркісів, фактично прийняв рішення, яким зобов’язав Приватбанк виплачувати цим компаніям кошти.

Кошти були розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках, а також проценти, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договору до 17 лютого 2020 — це понад $200 млн.

Зазначимо, що залучення коштів до проведення процедури bail-in офшори зараз оскаржують в адміністративному суді України (справа знаходиться на розгляді в Шостому апеляційному адміністративному суді, розгляд поки зупинено до розгляду справи судом Республіки Кіпр).

Велика палата Верховного суду оголосила про перерву до 16 квітня у розгляді касаційної скарги НБУ, Кабміну та Приватбанку за позовом сім’ї Суркісів.

Під час роботи тимчасової адміністрації у Приватбанку за процедурою конвертації коштів інсайдерів банку капітал (bail-in) родину Суркісів також визнали пов’язаною особою. У Ігоря Суркіса в Приватбанку на рахунку було 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) — 514,1 млн грн, Григорія Суркіса — 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) — 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) — 44,8 млн грн.

16 березня Високий суд ухвалив рішення на користь Приватбанку і дозволив йому не платити борг колишнім власникам.

У травні 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними з Приватбанком особами родину Суркісів. Крім того, цей суд скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб. У листопаді 2017 року Київський апеляційний адмінсуд підтвердив це рішення і зобов’язав банк повернути гроші

Читайте нас у Telegram.

категорії
Бізнес

Публікації по темі