Рада направила два мільярда у Фонд розвитку підприємництва

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект про внесення змін до держбюджету на 2020 рік щодо виділення 2 млрд грн на створення Фонду розвитку підприємництва.

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект про внесення змін до держбюджету на 2020 рік щодо виділення 2 млрд грн на створення Фонду розвитку підприємництва.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

«За» прийняття законопроєкту №2589 проголосував 261 депутат.

З держбюджету буде виділено 2 млрд грн на програму «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» на впровадження програми доступного кредитування в Україні.

Фінансування бюджетної програми у держбюджеті-2020 здійснюватиметься за рахунок коштів від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у сумі 2 млрд грн, які спрямують до спеціального фонду держбюджету.

Фонд розвитку підприємництва покликаний сприяти розвитку суб’єктів мікро та малого підприємництва.

Розширення та спрощення доступу ММП до інвестиційного кредитування дозволить їм створити робочі місця, збільшити обсяги виробництва та експорту, розвивати високотехнологічне виробництво та впроваджувати інновації, підвищувати енергоефективність.

Програма також спонукатиме до повернення трудових мігрантів, оскільки збільшить доступність дешевшого кредитування.

Кошти за цією програмою будуть спрямовані на здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації відсоткової ставки (1,5 млрд грн), а також на надання часткових гарантій кінцевим позичальникам (0,5 млрд грн), якщо у них не вистачає застави.

Розмір кредитів за цією програмою досягатиме 1,5 млн грн на 5 років, а відсоткова ставка буде залежати від виручки і створених робочих місць:

  • 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою від 25 до 50 млн грн.

Фонд розвитку підприємництва виступає правонаступником Німецько-Українського фонду, управління яким здійснює Мінфін.

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді внести зміни до держбюджету-2020 і створити Фонд розвитку підприємництва на 2 млрд грн за рахунок коштів ФГВФО.

Програма запрацює з 1 лютого 2020 року. Уряд планує виділити на неї 5 мільярдів гривень.

категорії
Бізнес

Публікації по темі