Раді пропонують підвищити ліміти для ФОПів 1-3 груп

Народні депутати пропонують Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, які стосують підвищення лімітів для ФОПів 1-3 групи.

Народні депутати пропонують Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, які стосують підвищення лімітів для ФОПів 1-3 групи.

Про це йдеться в законі №3275  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», передає Мінфін.

В законі йдеться, що ліміти підвищувати планують для 1-ї групи (не використовують найману працю, працюють самі на себе) ліміт річного доходу підвищили з 300 тис. до 1 млн грн; для 2-ї групи (не більше 10 найманих працівників) — з 1,5 млн до 5 млн грн та для 3-ї групи (необмежений штат працівників) — з 5 млн до 7 млн грн.

Востаннє граничний обсяг річного доходу спрощенців депутати переглядали в 2014 році. З того часу відбулося багато змін, які вплинули на збільшення витрат підприємців. Зокрема, приблизно втричі зросла мінімальна заробітна плата, за нею «потягнулися вгору» розміри податків. Тому питання підвищення лімітів для ФОПів назріло давно.

Якщо закон ухвалять, то більше підприємців зможуть скористатися «спрощенкою. Українцям, які тільки думають стати підприємцями 1 групи, зробити це буде легше. А держава буде давати час «стати на ноги» дрібним ФОПам. А ФОПи, які частково або повністю працювали «в тіні», зможуть нарешті працювати відкрито.

Читайте нас у Telegram

категорії
БізнесНовини

Публікації по темі