Рахунки “Запоріжжяобленерго” заарештовані через борги

«Енергоринок» намагається стягнути частину боргу в примусовому порядку.
Джерело: www.zoe.com.ua

Виконавча служба заарештувала рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго». Причиною є борги перед ДП «Енергоринок».

Про це повідомляє прес-служба «Запоріжжяобленерго».

Водночас в енергоокмпанії кажуть, що не можуть розрахуватися з “Енергоринком” через те, що “Запорізький титано-магнієвий комбінат” відмовляється погашати борги за спожиту електроенергію.

За словами заступника генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайла Гаврилова, ТОВ «ЗТМК» залишається найбільшим боржником. Тільки протягом минулого 2018 року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн. грн. Всього завод повинен 778 млн. грн. – без урахування штрафних санкцій.

“За результатами минулого року ми недоплатили в “Енергоринок” 159 млн.грн. Якщо порівняти недоплату нам ЗТМК за цей самий період (186 млн.грн.), стає очевидним, що, якби не цей споживач, наша компанія за підсумками 2018 року розрахувалася з «Енергоринком» в повному обсязі», – кажуть енергетики. Вчора рахунки обленерго були заарештовані. Таким чином, «Енергоринок» намагається стягнути частину боргу в примусовому порядку.

«Запоріжжяобленерго» позбавлене коштів для фінансування будь-яких господарських операцій, зокрема, закупівлі палива і ремонтних матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт. На жаль, через тривалу нестачу грошей, викликаної “нульовими” алгоритмами, які періодично застосовувалися до компанії – “завдяки” все тому ж “ЗТМК”, – запас аварійних матеріалів у нас фактично відсутній. На тлі погіршення погодних умов це означає, що у ПАТ «Запоріжжяобленерго» може не вистачити палива або обладнання для відновлення пошкоджених негодою мереж. Іншими словами, сьогодні заручниками неплатежів «ЗТМК» стали всі жителі Запорізької області, які можуть залишитися без енергопостачання, – кажуть в енергокомпанії.

Зазначимо, цього тижня Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила листи керівництву Фонду держмайна, а також глава Кабміну з проханням розробити план повернення ЗТМК у власність державі. Відповідне судове рішення було прийнято ще в грудні минулого року, однак за фактом-воно не виконується. До тих пір, поки завод знаходиться в приватних руках примусово стягнути з нього борг практично неможливо.

категорії
Бізнес

Публікації по темі