СБУ планує розробити систему, яка повідомлятиме власника майна про рейдерство

Реформу розбили на три напрямки.

Робоча група СБУ планує створити анти- рейдерську систему, яка буде повідомляти громадянам про перехід їхнього майна до іншого власника.

Про це повідомив в Telegram cпівзасновник мобільного банку monobank Дмитро Дубілет і радник в.о. голови СБУ, зазначає Finance.ua. 

Реформу розбили на три частини:

1. Дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їхня нерухомість або бізнес змінює власника.

2. Навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися.

“Завдання нетривіальне. Дивно, але наша держава так і не спромоглася створити нормальний реєстр з контактною інформацією громадян (власне, нормального реєстру громадян теж немає)”, – прокоментував пан Дубілет, додавши, що здійснити це можна, якщо інтегруватися з бюро кредитних історій, у яких є контактні дані більшості громадян.

3. Слати повідомлення не просто про вже здійснені угоди, а й про те, що ці угоди готуються.

“Ми хочемо дати можливість громадянам загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подання скарги в антирейдерську комісію при Мін’юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, тому будемо впроваджувати акуратно”, – додав Дубілет.

категорії
Бізнес

Публікації по темі